AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Rusza kwalifikacja wojskowa

DATA: 30 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Ppłk Andrzej Krupiński jest wojskowym komendantem uzupełnień w Kaliszu, fot. wkaliszu.pl arch.

  Od 30 stycznia do 27 lutego odbędzie się w Kaliszu tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Badania przeprowadzane będą w przychodni przy Rogatce.

  Wśród wezwanych do stawienia się do kwalifikacji są mężczyźni urodzeni w 1998 roku; mężczyźni urodzeni w latach 1993-97, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej; kobiety urodzone w latach 1993-98, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz m.in. absolwentki uczelni medycznych, weterynaryjnych lub kierunków psychologicznych, a także osoby, które ukończyły 18 lat życia i ochotniczo zgłosiły się do pełnienia służby wojskowej.

   

  Kwalifikacja wojskowa odbywać się będzie w budynku przychodni przy Rogatce (ul. Śródmiejska 34) - wejście A, III piętro, w godzinach od 7.00 do 15.00. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 603 887 960. Jeśli osoby wzywane do kwalifikacji nie mogą stawić się w wyznaczonym terminie, powinny uzgodnić jego zmianę osobiście w przychodni lub telefonicznie.

   

  Zgodnie z obserwowanym spadkiem urodzeń, liczba mężczyzn stawiających się do kwalifikacji wojskowej systematycznie maleje. W tym roku wzywanych jest 525 mężczyzn rocznika podstawowego, czyli z 1998 roku. osoby podlegające kwalifikacji obowiązane są stawić się nawet, jeżeli nie otrzymały pisemnego wezwania.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.