AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. "Delfin" będzie rozebrany, a na jego miejscu powstanie nowy basen

DATA: 30 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  "Delfin" ma zostać zburzony, a na jego miejscu powstanie nowy obiekt

  Miastu nie opłaca się remont basenu "Delfin". Budynek będzie rozebrany, a na jego miejscu powstanie nowy obiekt.

  NIeczynny basen, zakupiony przez miasto od firmy "Inwest-Pro" za ponad milion zł, miał zostać zmodernizowany i uruchomiony w ubiegłym roku. Według szacunków podawanych w 2015 roku przez ówczesnego wiceprezydenta Piotra Kościelnego, remont "Delfina" miał kosztować ponad pół miliona.

  Niedługo po zamknięciu transakcji i zakupie "Delfina" ekspertyzy techniczne wykazały, że modernizacja obiektu może pochłonąć ponad 3,5 mln - czyli sześć razy więcej, niż zakładano przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

  Dlaczego miasto wydało w ciemno ponad milion złotych i kupiło "Delfina" nie mając pełnej wiedzy o jego stanie technicznym? Kto jest odpowiedzialny za transakcję, która naraziła miejski budżet na wielotysięczne straty? To wszystko ma wkrótce wyjaśnić prokuratura.

  Dziś wiadomo już, że inwestowanie w Delfina 3,5 mln złotych jest nieopłacalne. Zamiast tego miasto chce wybudować zupełnie nowy obiekt. Jak zapowiada prezydent Grzegorz Sapiński, koszt nowego basenu wyniósłby ok. 6-7 mln zł.

  - Będziemy szukać możliwości na sfinansowanie tego przedsięwzięcia ze środków zewnętrznych - zapowiada prezydent Sapiński. - Stary obiekt będzie najprawdopodobniej rozebrany.

  W tegorocznym budżecie radni przeznaczyli  100 tysięcy złotych na projekt nowego basenu na osiedlu Dobrzec.

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.