SIATKÓWKA. Lider za mocny

DATA: 31 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Wisły Warszawa pokonały Calisię. Fot. wislawarszawa.pl

Nie było niespodzianki w pierwszoligowym spotkaniu Wisły Warszawa z MKS Calisia Kalisz.

Wisła Warszawa to zdecydowany lider I ligi, a w jej składzie występuje kilka zawodniczek znanych z ekstraklasy. Kaliszanki rozpoczęły wyjazdowe spotkanie z liderem od zaciętej walki. Dość długo pierwszy set toczył się punkt za punkt, ale w połowie partii gospodynie zdołały objąć trzypunktowe prowadzie 16:13. Trener Daniel Przybylski poprosił wtedy o czas, jednak nie pomógł on jego podopiecznym. Wisła powiększała przewagę i wygrała pierwszego seta 25:20. W drugiej partii było jeszcze gorzej. Rozpoczęła się ona od wysokiego prowadzenie wiślaczek 5:0, które nie oddały go już do końca seta. Warszawianki wygrały drugą partię 25:16, a w trzeciej zupełnie rozbiły Calisię. Przyjezdne przegrały tego seta 14:25, a całe spotkanie 0:3.

Calisia po tej kolejce zachowała 8 miejsce. Kolejne spotkanie ligowe kaliszanki rozegrają 8 lutego. Wtedy to do hali Arena przyjedzie Joker Świecie.

Wisła Warszawa – MKS Calisia Kalisz 3:0 (25:20, 25:16, 25:14)
    Wisła: Wellna, Łaziuk, Ciaszkiewicz-Lach, Gorzewska, Nowgorodczenko, Hatala oraz Saad (l), Zaczkowska.
    MKS: Grzanka, Drewniak, Grobys, Łukasiewicz, Vlk, Isailović oraz Kuehn-Jarek (l), Andrzejczak, Pytlarz, Głowiak, Łysiak, Karpińska, Makowska.