AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

N.SKALMIERZYCE. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie mobbingu w urzędzie gminy

DATA: 2 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Burmistrz Bożena Budzik

  Kępińska prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie mobbingu w podległym burmistrz Bożenie Budzik Urzędzie Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce.

  Prokuratura Rejonowa w Kępnie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Burmistrza Nowych Skalmierzyc oraz w sprawie znęcania się nad pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce, a także złośliwego naruszania ich praw pracowniczych.

  Chodzi o dyskryminację i mobbing. Tłem całej sprawy były rzekome romanse, o które burmistrz Budzik notorocznie posądzała pracowników urzędu. 

  W Urzędzie Gminy w Nowych Skalmierzycach kontrolę przeprowadziła wcześniej Państwowa Inspekcja Pracy, która potwierdziła zarzuty pracowników.

  Zawiadomienie do prokuratury skierował Jan Mosiński, kiedyś szef kaliskiej "Solidarności", a obecnie parlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości.

  Na początku stycznia kaliski parlamentarzysta skierował też wniosek do Ministra Sprawiedliwości o objęcie nadzoru nad postępowaniem w tej sprawie. - Większość pracowników Urzędu Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce zwróciło się do mnie z prośbą o interwencję, aby działania prokuratury objąć nadzorem Ministra Sprawiedliwości prokuratora Generalnego - przypomina Mosiński.

   

   

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.