AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Kaliski MKS rozbity w Ostrowie

DATA: 2 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W derbowym pojedynku MKS uległ Ostovii 30:24 (fot. Karina Zachara)

  Nie udała się inauguracja drugiej rundy rozgrywek szczypiornistom MKS-u Kalisz. W rozegranym w środę derbowym meczu z Ostrovią, kaliszanie przegrali 30-24.

  MKS rozpoczynał rundę rewanżową z pozycji wicelidera i jechał na mecz do Ostrowa w roli faworyta. Niestety, szybko okazało się, że to gospodarze, przy ogłuszającym dopingu, będą rozdawać karty. Zawodnicy z Kalisza prowadzili tylko raz – na początku meczu, gdy trafił Arkadiusz Galewski. Później, było zdecydowanie gorzej – przede wszystkim w obronie, ale również w ataku. Dość powiedzieć, że zespół MKS-u nie był w stanie zmniejszyć 5-bramkowej straty, mimo, że trzech piłkarzy ręcznych Ostrovii, siedziało na ławce kar!

  Do przerwy kaliszanie przegrywali 14:8 i wydawało się, że gorzej być nie może, tym bardziej, że na parkiecie pojawił się Bartłomiej Jaszka. Grający trener kaliskiego zespołu pokazał całą gamę nieprzeciętnych umiejętności – rzucił bramkę i zanotował doskonałą asystę w dwóch kolejnych akcjach, ale jego zaangażowanie nie mogło przełożyć się na wynik. MKS nadal bronił fatalnie i pozwalał gospodarzom na powiększanie dorobku bramkowego.

  W efekcie kaliszanie w całym pojedynku pozwolili zdobyć rywalom 30 bramek, a że w ataku byli porażająco nieskuteczni, przegrali z Ostrovią 30:24.

  Co zapamiętają kibice z derbowego pojedynku? Przede wszystkim fatalną prace sędziów, którzy co prawda nie wyrządzili krzywdy żadnemu z zespołów (mylili się na niekorzyść obu drużyn), ale wprowadzili niepotrzebną nerwowość. W pamięci pozostanie również wyjątkowo chamskie zachowanie ostrowskich kibiców, którzy byli szczególnie agresywni wobec Bartłomieja Jaszki. O ile można zrozumieć niechęć kibiców do zawodników, którzy zmieniają kluby jak rękawiczki, o tyle niechęć ostrowian wobec grającego trenera MKS-u jest zadziwiająca. Gospodarze szybko zapomnieli, że grając w lidze niemieckiej, regularnie wspierał materialnie ostrowski klub.

  (rp)

   

  I liga grupa B, 14. kolejka:
  Ostrovia Ostrów Wlkp. - MKS Kalisz 30:24 (14:8)
  Ostrovia: Piskorski, Matuszczak - Klara, Wesołek 2, Marciniak 1, Jedwabny 1, Wojciechowski, Staniek 1, Nowakowski 1, Tomczak 4, Olszyna 3, Kuśmierczyk 6/1, Gajek 1, Krzywda 5, Wojkowski 5
  Karne: 1/1
  Kary: 18 min.
  MKS: Adamczyk, Jarosz - Galewski 4, Książek, Bożek 1, Piosik, Rosiek 3, Sieg 2, Kobusiński, Drej 1, Misiejuk 1, Jaszka 5, Mosiołek, Czerwiński 2/2, Bałwas 4, Adamski 1
  Karne: 2/2
  Kary: 10 min.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.