AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. 4 promile za kierownicą forda

DATA: 2 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  4 promile alkoholu w organizmie miał 26-letni kierowca, którego w Kaliszu zatrzymał przypadkowy przechodzień.

  Do zdarzenia doszło na ulicy Al. Wojska Polskiego w Kaliszu. W rejon ten został skierowany patrol z Wydziału Ruchu Drogowego. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego. Z relacji mężczyzny wynikało, że zauważył kierującego osobowym fordem, który wjechał na pobliski parking nie stosując się do znaku „zakaz wjazdu”. Auto, w trakcie jazdy miało włączone tylko światła postojowe. Kiedy dodatkowo na parkingu kierujący fordem focusem, zaczął wykonywać dziwne manewry mieszkaniec Stawiszyna nabrał podejrzeń i postanowił sprawdzić, co było przyczyną nietypowego zachowania uczestnika ruchu. Kiedy podszedł i otworzył drzwi pojazdu, wyczuł od siedzącego za kierownicą mężczyzny woń alkoholu. Podejrzewając, że kierowca auta jest nietrzeźwy, postanowił interweniować. Wyjął kluczyki ze stacyjki forda, uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę nietrzeźwemu i powiadomił Policję.

  Obecni na miejscu stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 26-latkowi.

  Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na dłuższy czas.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.