AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. 40 nowych miejsc w zmodernizowanym żłobku

DATA: 7 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Nowy żłobek pomieści 161 maluchów

  1,6 mln zł kosztowała modernizacja Żłobka nr 3 przy ul. Barbary i Bogumiła. Placówka pomieści teraz 161 maluchów.

  Umowę na rozbudowę budynku żłobka Miasto Kalisz zawarło 14 czerwca 2016 roku. Wykonawcą robót budowlanych, wyłonionym w drodze postępowania przetargowego, została spółka SKANSKA S A z siedzibą w Warszawie.

  Inwestycja kosztowała 1,6 mln. zł. Miasto pozyskało dofinansowanie z Województwa Wielkopolskiego, z programu „Maluch” w wysokości  956 530 zł.

  Dzięki temu, przy dotychczasowym budynku żłobka powstał nowy dwukondygnacyjny budynek. W ramach zadania powstały: bawialnia, sypialnia dla 40 nowych dzieci, zaplecze sanitarne i gospodarcze.

  - Dziękuję pani wojewodzie Marlenie Maląg za dostrzeżenie potrzeb naszego miasta. Do tej pory żłobek mógł przyjąć 121 dzieci. Dzięki modernizacji powstało 40 dodatkowych miejsc. To kolejna bardzo ważna inwestycja zrealizowana w Kaliszu. W ten sposób spełniamy oczekiwania kaliszan, którzy liczą na dodatkowe miejsca w żłobkach i przedszkolach – mówił Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

  - Gratuluję prezydentowi Grzegorzowi Sapińskiemu tak dobrej sytuacji, w jakiej znajduje się Kalisz – na miejsca w żłobka oczekuje jeszcze ok. 20 dzieci, to mało w skali tak dużego miasta. Można powiedzieć ze oczekiwania kaliszan są w pełni zaspokojone – powiedziała Marlena Maląg, wicewojewoda wielkopolski.

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.