AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEMIDA. 6 lat więzienia dla księgowej za oszustwa i wyłudzenie 4,5 mln zł

DATA: 7 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  6 lat w więzieniu ma spędzić Agnieszka O., księgowa, która wyłudziła od swego pracodawcy 4,5 mln zł. Tak zdecydował kaliski Sąd Okręgowy.

  38-letnia Agnieszka O. była główną księgową w podkaliskim przedsiębiorstwie Kazimierza Orłowskiego. Pracowała tam od 2002 roku i była odpowiedzialna za operacje finansowe w firmie.

  Pracodawcę zaczęła okradać w 2006 roku, robiąc firmowe przelewy na własne, prywatne konta bankowe. Sprawa wyszła na jaw dopiero w 2015 roku. Przez ten czas Agnieszka O. wyprowadziła z firmy 4,5 mln zł.

  Jak przyznał Kazimierz Orłowski, nikt nie zauważył znikających sum, bo firma ma milionowe obroty. - Miałem do niej pełne zaufanie - mówił w trakcie procesu o Agnieszcce O.

  Sprawa ujrzała światło dzienne, dopiero kiedy Orłowski odsunął Agnieszkę O. od księgowości. Okazało sie wtedy, że przedsiębiorstwo ma zaległości w urzędzie skarbowym. Po sprawdzeniu kont i rozliczeń okazało się, że w firmie brakuje kilku kilionów złotych. Przedsiębiorca zwolnił natychmiast księgową i zawiadomił prokuraturę.

  Po postawieniu zarzutów, prokuratura żądała dla oskarżonej 4 lat więzienia. Agnieszka O. tłumacząc się, twierdziła przed sądem, że przelewy, które robiła to jej dodatkowe wynagrodzenie, o którym wiedział właściciel firmy.

  Sąd Okręgowy w Kaliszu wymierzył jej karę 6 lat więzienia uznając, że wina oskarżonej nie budzi wątpliwości.. Agnieszka O. ma też zwrócić skradzione 4,5 mln zł.

  Wyrok nie jest prawomicny. Obie strony zapowiedziały apelację.

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.