SIATKÓWKA. Jeden punkt Calisii. Czy wystarczy do play-off?

DATA: 9 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Calisii Kalisz zdobyły jeden punkt w meczu z Jokerem Świecie. Fot. Karina Zachara.
    2:3 przegrały w środowym spotkaniu z Jokerem Świecie siatkarki MKS Calisia Kalisz.
    Kaliszanki w starciu z drużyną ze Świecia nie były faworytkami tego pojedynku. Tymczasem powalczyły i mało brakowało, żeby wygrały to spotkanie. Calisia przegrała w pięciu setach 2:3, ale zdobyty jeden punkt może okazać się bardzo ważny w koncowym rozrachunku przed nadchodzącym play-off. W pierwszy secie meczu z Jokerem miejscowe przegrywały już 17:20, ale zmobilizowały się i nie dość, że odrobiły trzy punkty to jeszcze same zwyciężyły w pierwszej partii 25:23. Drugi set należał do Jokera, który wygrał go 25:23. Trzecia partia miała nieoczekiwany przebieg, a kaliszanki wręcz zdeklasowały swoje rywalki, wygrywając 25:10. W czwartym secie podopiecznie trenera Daniela Przybylskiego też miały szansę na wygraną. Calisia prowadziła 18:16, ale przyjezdne lepiej rozegrały końcowkę i wygrały 25:23. W tie-breaku lepiej spisały się jednak siatkarki ze Świecia. Przyjezdne wygrały 15:5, a całe spotkanie 3:2.
    Calisia w meczu z Jokerem zdobyła jeden punkt i umocniła się na ósmym miejscu w tabeli I ligi. O tym czy jednak zagra w play-off zadecydują jej najbliższe mecze z zespołami z Krosna i Węgrowa. Na razie nad kolejnym zespołem w tabeli, Nike Węgrów kaliszanki mają pięć punktów przewagi. - Ten punkt w meczu z Jokerem jest bardzo cenny, ale na pewno na nim nie poprzestaniemy - mówi Daniel Przybylski, trener siatkarek MKS Calisia.

MKS Calisia Kalisz – Joker Mekro Energoremont Świecie 2:3 (25:23, 21:25, 25:10, 23:25, 5:15)

MKS: Justyna Andrzejczak, Marta Grzanka, Katarzyna Drewniak, Sylwia Grobys, Hanna Łukasiewicz, Ivana Isailović, Marta Kuehn-Jarek (l) oraz Marta Pytlarz, Anna Głowiak, Maja Łysiak.