AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

FESTIWAL.Schola już rozpoczęta

DATA: 9 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W Kaliszu rozpoczął się Festiwal Schola Cantorum. Fot. Tomasz Staszczyk.

  Koncertem inauguracyjnym rozpoczął się XXXIX Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" Kalisz 2017.

  W kaliskiej katedrze na uroczystym koncercie wystąpiło pięć zespołów - laureatów poprzedniej edycji festiwalu. W koncercie wzięli udział artyści z Erato, Tiboryus, Portamento, Miraculis oraz Zespołu Muzyki Dawnej i Tańca im. Bł. Matki Zofii Czeskiej Publicznego Gimnazjum i Liceum Sióstr Prezentek w Krakowie. Melomanów i wykonawców przywitał prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński. - Wszystkim uczestnikom festiwalu, pragnę złożyć najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności - mówił prezydent Kalisza. - Niech najbliższe dni będą wyjątkowe, a niezwykła muzyka inspiruje i zachwyca. Wykonawcom życzę uskrzydlającego natchnienia, natomiast melomanom wrażeń artystycznych, które na długo pozostaną w pamięci. 39. Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” uważam za otwarty!

  Tegoroczna edycja kaliskiej Scholi potrwa do soboty i zakończy się koncertem galowym w kaliskim teatrze. O złote, srebrne, brązowe i bursztynowe Harfy Eola oraz wyróżnienia i nagrody specjalne będzie walczyć w tym roku 27 autorskich chórów i zespołów. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.