KOSZYKÓWKA. Nieudany pościg KKS-u

DATA: 9 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Koszykarze KKS-u przegrali spotkanie z Sudetami. Zdjęcie Andrzej Kurzyński ''Ziemia Kaliska''.

Niewiele zabrakło do zwycięstwa koszykarzomn KKS Energa Drogbruk Kalisz w meczu z Sudetami Jelenia Góra. Goście wygrali 80:77, a kaliszanie doznali kolejnej porażki w tym sezonie w II lidze.

Kaliszanie fatalnie rozpoczęli to spotkanie i po pierwszej kwarcie przegrywali wysoko 17:32. Faworyzowany rywal bez skrupułów wykorzystywał błędy gospodarzy, seriami z dużą łatwością zdobywając punkty pod koszem. Na przeszło 70-procentową skuteczność Sudetów w tej partii w dużej mierze zapracował Jarosław Wilusz, który zdobył aż 16 punktów. Druga kwarta zakończyła się jeszcze remisem 15:15, a na początku trzeciej Sudety prowadziły już 50:32. Od tego momentu kaliszanie zaczęli jednak odrabiać straty i wydawało się, że mogą dojść nawet zespół gości. Na trzy minuty przed końcem meczu, po kolejnym trafieniu Przemysława Galewskiego przewaga Sudetów stopniała zaledwie do trzech punktów. Za chwilę dwa kolejne punkty dorzucił dla KKS-u Artur Mrówczyński i oba zespoły dzielił już tylko punkt (Sudety prowadziły wówczas 72:71). Goście nerwowo wytrzymali jednak presję. Na 15 sekund przed końcową syreną, po rzucie Jakub Kołodzieja było 79:77 dla Sudetów, a w końcówce zespół z Jeleniej Góry dorzucił jeszcze jeden punkt.

Po tej porażce kaliszanie nadal zajmują przedostatnie miejsce w grupie D II ligi. Okazają na zwycięstwo będzie najbliższe spotkanie z Sokołem Międzychód, który zajmuje tylko dwie lokaty wyżej od KKS-u w tabeli.