SIATKÓWKA. Calisia w play-off

DATA: 13 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Calisii awansowały do play-off I ligi. Fot. Karina Zachara.

Siatkarki MKS Calisia zagrają w tym sezonie w play-off I ligi.

Kaliszanki przypieczętowały awans do najlepszej ósemki I ligi sobotnim, wyjazdowym zwycięstwem z Karpatami Krosno 3:2. Miejsce w pierwszej ósemce było podstawowym celem, jaki kaliski zespół postawił sobie już na początku debiutanckiego sezonu w pierwszej lidze. Zadanie, zwłaszcza dla bieniaminka rozgrywek, niełatwe i taką też była cała runda zasadnicza. Podopieczne Daniela Przybylskiego i Marty Kuehn-Jarek grały ze zmiennym szczęściem, ale cały czas trzymając się blisko najlepszej ósemki. Pewność udziału w fazie play-off miały dać im ostatnie mecze rundy zasadniczej. Dzięki dwóm zdobytym w sobotę w Krośnie punktom kaliszanki są już pewne, że cel udało się zrealizować.

Spotkanie w Krośnie było bardzo zacięte. Wprawdzie po dwóch setach Calisia prowadziła 2:0, ale kolejne dwie partie wygrały miejscowe siatkarki. Piąty set rozstrzygnął się dopiero w końcówce, a wygrała go Calisia 15:13, a całe spotkanie 3:2. MVP meczu wybrano kapitan kaliskiej drużyny Hannę Łukasiewicz, która zapisała na swoim koncie aż 27 punktów, ale jak podkreśla trener MKS-u Daniel Przybylski cały zespół zasłużył na pochwałę.

W rundzie zasadniczej I ligi pozostały do rozegrania jeszcze dwie kolejki, ale kaliszanki czeka już tylko jedno spotkanie. W najbliższej kolejce będą pauzować, a na koniec zmierzą się na wyjeździe z zespołem Nike Węgrów. Bez względu na wynik w tym meczu kaliszanki znajdą się na koniec rundy zasadniczej w pierwszej ósemce i zagrają w play-off I ligi.