AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KRYMINALNE. Policjanci z kaliskiego CBŚ rozbili gang narkotykowy

DATA: 13 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Policjanci z kaliskiego CBŚP rozbili gang narkotykowy. Fot. CBŚP.

  Policjanci z kaliskiego Centralnego Biura Śledczego Policji rozbilili gang zajmujący się przemytem i handlem narkotykami. 

  W akcji przeprowadzonej przez CBŚP zatrzymano kilku mężczyzn. Gangsterzy trudnili się przemytem narkotyków z Holandii do Polski. Przemycony "towar" był potem rozprowadzany w Kole i powiecie kolskim. - Policjanci kaliskiego CBŚP zatrzymali w Kole czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem i handlem narkotykami - mówi Agnieszka Hamelusz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji. - Wśród przestępców znajduje się lider grupy. Gangsterzy przemycali marihuanę i amfetaminę z Holandii do Polski, a następnie rozprowadzali w powiecie kolskim.

  Według ustaleń funkcjonariuszy CBŚP grupa mogła działać od 2012 roku i wprowadziła na rynek przynajmniej 46 kg marihuany i 9 kg amfetaminy. Wartość czarnorynkowa narkotyków wyniosła ponad 1,5 mln zł. Mundurowi przeszukali też lokale należące do przestępców. Znaleźli w nich marihuanę o wartości ponad 10 tys. zł, która była rozporcjowana i przygotowana do nielegalnego wprowadzenia jej na rynek oraz samochody dilerów o łącznej wartości 20 tys. zł. - Zatrzymania odbywały się jednocześnie w kilku miejscach powiatu kolskiego - potwierdza rzeczniczka CBŚP. - Do udziału w akcji wykorzystano policyjnych antyterrorystów.

   

   

  Wszyscy gangsterzy zostali tymczasowo aresztowani. Prokuratura przedstawiła im zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu i handlu narkotykami.

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.