AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

LEKKA ATLETYKA. Trzy medale w MP Juniorów

DATA: 14 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Patrycja Skoczylas (z lewej) w towarzystwie innych medalistek konkurencji skoku wzwyż MP Juniorek. Fot. UKS 12 Kalisz

  Bardzo udane dla kaliskich lekkoatletów okazały się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

  Najlepiej w imprezie w Toruniu spisała się Patrycja Skoczylas z UKS-12 Kalisz. Podopieczna trenerki Adrianny Wange trzykrotnie poprawiała rekord Kalisza w skoku wzwyż, aby ostatecznie wywindować go do wysokości 179 cm. - To zaledwie o 1cm mniej do letniego minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Grosetto we Włoszech - mówi Paweł Wiśniewski, szkoleniowiec kaliskich lekkoatletów. - Ten wynik dał Patrycji srebrny medal, a poziom skoku wzwyż juniorek, według fachowców był jednym z najwyższych w historii tej konkurencji. Pani trener i zawodniczka szczególnie dziękują pani Klaudii Kuś fizjoterapeutce. która na co dzień dbała o odnowę biologiczną zawodniczki, a także pani Ewie Wiśniewskiej instruktorce fitness, która w okresie przygotowania ogólnego wzmacniała aparat mięśniowo- stawowy Patrycji.

  Kolejny medal dla UKS-12 wywalczył debiutujący w kategorii juniora młodszego Piotr Goździewicz. Kaliski kulomiot w bardzo emocjonującym konkursie ostatecznie wywalczył brązowy medal wynikiem (18.18). Na podkreślenie zasługuje fakt, iż podopieczny trenera Marcina Małeckiego najlepszy swój wynik osiągnął w ostatniej kolejce wytrzymując wojnę nerwów. Jak zwykle nie zawiodła zawodniczka UKS-9 Kalisz Kinga Grabowska. Po pasjonującej walce w końcówce biegu na 800 m juniorek zawodniczka wpadła na metę na trzeciej pozycji, tym samym zostając brązową medalistką z wynikiem (2.14.21), co jest jej nowym rekordem życiowym w hali.

  Bardzo dobrze spisał się inny podopieczny trenera Olszyny, Wiktor Wachowski (UKS-12). W biegu na 600 m juniorów młodszych kapitalnie przebrnął eliminacje, by w finale zająć ostatecznie piątą lokatę z życiówką (1.23.61). Debiutująca w tej imprezie zawodniczka UKS-12 Magdalena Kuświk w trójskoku zajęła 12 miejsce z wynikiem (10.26), a Natalię Janiak w skoku wzwyż juniorek młodszych zjadła trema i zawodniczka nie zaliczyła żadnej wysokości. - Ogromnie cieszy postępujący rozwój kaliskiej lekkiej atletyki - mówi trener Wiśniewski. Trzy medale w zawodach rangi mistrzostw Polski to wielkie osiągniecie zważywszy, że w tej dyscyplinie sportu dojście do strefy medalowej wymaga pokonania setek rywali!

  Wyjazd ekipy UKS-12 Kalisz na mistrzostwa możliwy był dzięki firmie "Acropol - Transport, Spedycja" z Kalisza, a także środkom budżetowym UM Kalisza.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.