AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEATR. Baśń Andersena w Bogusławskim

DATA: 15 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Sztuka „O dziewczynce, która podeptała chleb” na motywach baśni Andersena to pierwsza tegoroczna premiera w kaliskim teatrze. Premiera: 25 lutego.

  Główną bohaterką najnowszej premiery jest Amanda – dziewczynka wściekła na swoich ubogich rodziców, że przez nich musi żyć w biedzie. Zanim Amanda odgadnie, czym jest prawdziwe szczęście, którego tak pragnie, będzie musiała zejść do Świata Podziemi, aby zmierzyć się z samą sobą, a jednocześnie z brzydotą, skąpstwem, chciwością i nienawiścią, które ciągle jej towarzyszą.

  Przedstawienie oparte na motywach baśni Andersena przekazuje we współczesnej, przystępnej dla dzieci formie uniwersalne wartości – szacunek, szczerość, wdzięczność. Spektakl w ciepły i zabawny sposób pokazuje, że prawdziwego szczęścia nie dają pieniądze, ale miłość i troska najbliższych.

  Podczas godzinnego przedstawienia aktorzy wykonują osiem piosenek skomponowanych przez Piotra Klimka, jednego z najbardziej uznanych kompozytorów muzyki do spektakli teatralnych w Polsce. Piosenkom towarzyszą projekcje multimedialne autorstwa młodej, nagradzanej artystki Agnieszki Waszczeniuk. Wyjątkowym atutem przedstawienia są także elementy teatru cieni, wykorzystywane w tajemniczym Świecie Podziemi.

  Przedstawienie jest idealną propozycją dla wszystkich rodziców z dziećmi w wieku od 7 do 12 lat. Więcej szczegółów na stronie internetowej Teatru: www.teatr.kalisz.pl.

   

  Magda Fertacz na motywach baśni Hansa Christiana Andersena
  „Dziewczyna, która podeptała chleb”

  (red)

  PREMIERA: 25 lutego na Dużej Scenie TBK

  Reżyseria: Przemysław Jaszczak

  Scenografia: Zuzanna Srebrna

  Kostiumy: Adam Królikowski

  Muzyka: Piotr Klimek

  Ruch sceniczny: Michał Ratajski
  Projekcje: Agnieszka Waszczeniuk

  Asystentka reżysera: Roksana Miner

  Inspicjent:Agnieszka Kasprzak

  Obsada: Urszula Chrzanowska (gościnnie), Agnieszka Dzięcielska, Jacek Jackowicz, Ewa Kibler, Kama Kowalewska, Wojciech Masacz, Michał Szostak (gościnnie; debiut aktorski), Marcin Trzęsowski

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.