AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TENIS. KKS szkoli od roku dzieci i młodzież

DATA: 15 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Sekcja KKS-u Kalisz szkoli dzieci i młodzież. Fot. kkskalisz.pl

  Sekcja tenisa ziemnego KKS Kalisz działa już od roku. W ogólnopolskim rankingu „Klub Roku Tenis 10” sklasyfikowana została w czołowej szesnastce. 

  Ranking na „Klub Roku Tenis 10” corocznie prowadzony jest przez Polski Związek Tenisowy. Promuje on kluby, które stawiają na rozwój tenisa dla najmłodszych, działając zgodnie z założeniami programu Tenis 10. Punkty przyznawane są m.in. za udział oraz organizację turniejów Tenis10, występ w rozgrywkach Talentiady, uczestnictwo w akcjach promujących tenis, współpracę ze szkołami itp.

  W czołówce rankingu znalazły się potężne ośrodki tenisowe z dużych miast. Zwycięzcą po raz kolejny został Klub Tenisowy Legia Warszawa, a na kolejnych miejscach na podium uplasowały się ST TieBreak Warszawa oraz KS Grzegórzecki Kraków.KKS Kalisz zajął w tym plebiscycie szesnaste miejsce, a piąte w Wielkopolsce. - W naszym województwie ustąpiliśmy tylko czterem klubu z Poznania Mając na uwadze fakt, iż Sekcja Tenisa KKS funkcjonuje dopiero od lutego 2016 roku, jest to niewątpliwie duży sukces i nobilitacjach do dalszej pracy - mówi Michał Jaśniewicz z sekcji tenisa ziemnego w KKS Kalisz. - W bieżącym roku w planach jest organizacjach kolejnych turniejów Tenis 10 oraz oczywiście regularne występy w imprezach wyjazdowych. Od stycznia trwają także przygotowania do udziału w rozgrywkach Talentiady.

  Aktualnie w Sekcji Tenisa KKS Kalisz szkoli się ponad 70 młodych zawodników, z czego blisko połowę stanowią dzieci do lat 10. Pomóc w rozwoju klubu może każdy, poprzez przekazanie jednego procentu podatku. Wystarczy podać w deklaracjach w rejestrze organizacji pożytku publicznego numer KRS: 0000321135, a w punkcie „Cel szczegółowy 1%” wpisać „TENIS”. Pieniądze te w pełni zostaną przeznaczone na organizację turniejów oraz zakup sprzętu tenisowego.

  Więcej na temat funkcjonowania Sekcji Tenisa KKS Kalisz znaleźć można na stronie: www.tenis.kkskalisz.pl.Informacji o naborze udzielone zostaną pod numerem telefonu: 502 593 490 lub mailowo: michal.jasniewicz@kkskalisz.pl.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.