AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MILITARIA. Muzeum w schronie z 1939 roku

DATA: 15 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Izba muzealna powstanie w kolejnym kaliskim schronie bojowym. Fot. Fundacja Walkiria.

  Fundacja “Walkiria” tworzy druga izbę muzealną w polskim schronie bojowym z 1939 roku z linii obronnej Przedmoście Kalisz. 

  Izba ma powstać w Szczypiornie przy ul. Pogodnej. Na potrzeby tej inicjatywy, fundacja wydzierżawiła od miasta Kalisza całą działkę, na której spoczywa obiekt. - Pierwszą izbę muzealną na Przedmościu Kalisz Fundacja “Walkiria” stworzyła w Kościelnej Wsi, w schronie nr 4 - mówi Tomasz Dalinkiewicz, prezes Fundacji Walkiria. - Jej uroczyste otwarcie nastąpiło 16 kwietnia 2016 i spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. W tym roku chcemy udostępić do zwiedzania drugą izbę muzealną.Do tej pory w schronie pojawiły się piękne drzwi i półki na artefakty, wykonane bezpłatnie przez kaliską firmę Aura Metaloplastyka.

  W schronie znajdują się już tablice informacyjne o treściach edukacyjno-historycznych. Pierwsi darczyńcy przekazali artefakty z okresu II Wojny Światowej. Z terenu przy schronie został też wywieziony gruz. Fundacja zakupiła również replikę ciężkiego karabinu maszynowego, który będzie atrakcją tworzonej izby muzealnej. 

  - I ty możesz dorzucić swoją cegiełkę do utworzenia izby muzealnej w tym historycznym obiekcie. Wpłat można dokonywać na konto fundacji “Walkiria” na nr konta: 24 1750 0012 0000 0000 3579 7327 Raiffeisen Polbank. Nie bądź obojętny wobec polskich zabytków architektury militarnej. Pomóż nam o nie dbać - apelują przedstawiciele Fundacji ''Walkiria''.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.