PIŁKA RĘCZNA. Jest siła i moc. Czekamy na lidera!

DATA: 16 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Szczypiorniści MKS-u Kalisz są ostatnio w coraz lepszej formie. Fot. Karina Zachara.

Metamorfoza podopiecznych trenera Jaszki. Kaliszanie ograli w środę Siódemkę Miedź Legnica 31:26 i mają już tylko punkt straty do lidera I ligi Olimpii Piekary Śląskie.

Po słabym początku drugiej części sezonu, kiedy to szczypiorniści MKS-u przegrali w lidze z Ostrovią Ostrów i w Pucharze Polski z Wybrzeżem Gdańsk, kaliszanie notują zwyżkę formy. W weekend pokonali w Arenie Czuwaj Przemyśl, a teraz wygrali na wyjeździe z Miedzią Legnica. Po pierwszej połowie kaliska drużyna prowadziła jednak jedną bramką 17:16. W drugiej goście szybko odskoczyli na cztery trafienia (20:16) i zaczęli powiększać swoją przewagę. W 44. minucie po rzucie skutecznego Arkadiusza Galewskiego zrobiło się 22:17 dla MKS-u. W końcówce Miedź jeszcze powalczyła i zbliżyła się na dwie bramki różnicy (24:22), ale potem kaliszanie znów podkręcili tempo i ostatecznie wygrali różnicą pięciu trafień.

Dzięki środowej wygranej do prowadzącej Olimpii Piekary Śląskie kaliska drużyna traci już tylko punkt w tabeli I ligi (Olimpia ma jednak zaległe spotkanie z AZS Biała Podlaska, które odbędzie się 18 lutego i zapewne je wygra). Przed pojedynkiem na szczycie, który odbędzie się 25 lutego w Arenie, kaliszanie będą więc zapewne mieć trzy punkty straty do Olimpii, ale ewentualne ich zwycięstwo pozwoli im się zbliżyć już bardzo blisko do lidera tabeli I ligi.

Siódemka Miedź Legnica – MKS Kalisz 26:31 (16:17)
    Miedź: Stachurski, Mazur – Majewski 11, Szuszkiewicz 6, Kuta 3, Antosik 2, Cegłowski 2, Piwko 1, Wita 1, Piróg, Skiba.
    MKS: Marciniak, Jarosz – Mosiołek 6, Galewski 5, Bożek 4, Rosiek 4, Sieg 4, Bałwas 2, Czerwiński 2, Drej 2, Misiejuk 2, Adamski, Kobusiński, Książek.