AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Maraton Oscarowy w kinie Helios. Bilety czekają

DATA: 16 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W piątek, 17 lutego kino Helios zaprasza na Maraton Oscarowy. Na ekranie: „La La Land”, „Jackie”, „Przełęcz ocalonych” oraz „Aż do piekła". Mamy dla was bilety!

  Maraton Oscarowy odbędzie się 17 lutego o godzinie 23:00 i potrwa aż do rana. To idealna okazja do nadrobienia oscarowych zaległości. Będą to filmy, obok których nie sposób przejść obojętnie.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Na początek wzruszający „La La Land” z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem w rolach głównych. Obraz otrzymał aż 14 nominacji, m.in. w najważniejszej kategorii za najlepszy film, a także za obie role pierwszoplanowe, za najlepszą muzykę, dla najlepszego reżysera czy aż dwie nominacje za najlepsze piosenki. „La La Land” to romantyczna historia marzycieli – Sebastiana (Gosling) i Mii (Stone), którzy razem znaleźli się w Los Angeles w pogoni za marzeniami. Czy młodym uda się ocalić łączące ich uczucie miłości, nie rezygnując z pragnień o wielkiej karierze?

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  „Jackie” natomiast powalczy o Nagrody Akademii za najlepsza muzykę, kostiumy i za pierwszoplanową rolę kobiecą dla Natalie Portman. Film to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Jacqueline Bouvier Kennedy, pierwszej damy Stanów Zjednoczonych, ikony i jednej z najbardziej znanych kobiet na świecie.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  O statuetkę najlepszego filmu zawalczy również „Przełęcz ocalonych”, najnowszy film Mela Gibsona. Tym razem reżyser opowiada o wydarzeniach na japońskiej wyspie Okinawa podczas drugiej wojny światowej. Głównym bohaterem jest autentyczna postać, lekarz polowy – Desmond T. Doss (Andrew Garfield), który odmówił noszenia broni, przez co zarzucano mu tchórzostwo i obrzucano go obelgami. Mimo to Doss kilkakrotnie narażając własne życie, ratował innych żołnierzy. Film otrzymał również nominację za pierwszoplanową rolę Garfielda oraz za najlepszą reżyserię dla Gibsona.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Na „Aż do piekła”. Bracia Toby (Chris Pine) i Tanner (Ben Foster) stojąc w obliczu zagrożenia utraty rodzinnej farmy, znajdują niecodzienny sposób na spłacenie długów. Bracia dokonują serii napadów na filie banku, którego są dłużnikami. W pościg za Toby’m i Tannerem wyrusza duet teksańskich strażników, Marcus Hamilton (Jeff Bridges) i Alberto Parker (Gil Birmingham). Oprócz nominacji za najlepszy film, „Aż do piekła” powalczy m.in. o statuetkę najlepszego aktora drugoplanowego (dla Bridgesa) czy za najlepszy scenariusz oryginalny.

  Mamy dla was podwójne zaproszenie na piątkowy seans, aby je zdobyć napiszcie w komentarzu pod artykułem na portalu tytuł ulubionego filmu, który został nagrodzony statuetką Oscara. 

  Kamila Dubrowin - GRATULACJE! Zaproszenia do odebrania w kasie kina przed seansem. Baw sie dobrze! :)

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.