PŁYWANIE. Złoto w Szwecji

DATA: 17 lutego 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Patryk Biskup na zawodach w Szwecji.

Świetnie tegoroczne starty rozpoczął kaliski pływak Patryk Biskup

Zawodnik Klubu Sportowego Niepełnosprawnych Start Kalisz wywalczył aż cztery medale, w tym dwa złote, podczas Europejskich Igrzysk Osób Niepełnosprawnych „Malmö OPEN 2017”. Biskup dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, zwyciężając na dystansach 50m stylem motylkowym i 100m stylem grzbietowym. Zawodnik Startu zaproszony został również przez organizatorów do sztafet mieszanych reprezentujących FIFT Malmö, największy szwedzki klub. Zdobyły one dwa brązowe medale na dystansach 4x50m stylem dowolnym i 4x50m stylem zmiennym. - Po wrześniowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro Patryk miał dwumiesięczną przerwę w treningach, żeby zregenerować organizm i naładować baterie przed kolejnym sezonem - mówi Maciej Siemianowski, trener Startu Kalisz. - Powoli wchodzimy w rytm treningowy i zwiększamy obciążenia, dlatego bardzo cieszą uzyskane wyniki.

The European Parasport Games „Malmö OPEN”, rozgrywane od 1977 roku w szwedzkim „Malmö, to największe zawody dla osób niepełnosprawnych w Europie. W tegorocznej, 40 już edycji, w 16 paraolimpijskich konkurencjach rywalizowało ponad dwa i pół tysiąca zawodników z dwudziestu krajów. Medale rozdane zostały zarówno w sportach indywidualnych, takich jak lekka atletyka, pływanie, czy tenis stołowy, jak i w grach zespołowych: koszykówce na wózkach, piłce nożnej czy goalballu.