KOSZYKÓWKA. Baraże KKS-u

DATA: 3 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanie zagrają w niedzielę u siebie ze Śląskiem Wrocław, ale w barażach o pozostanie w II lidze będą musieli walczyć z Muszkieterami Nowa Sól. Fot. Karina Zachara.

W barażach o pozostanie w II lidze będą walczyć koszykarze KKS Energa Drogbruk Kalisz.

Przesądziła o tym ostatnia wyjazdowa porażka z MKS Otmuchów. Po pierwszej kwarcie podopieczni trenera Łukasza Wojciechowskiego prowadzili nawet 26:14. W drugiej kwarcie gospodarze odrobili jednak całą stratę, a w kolejnych zyskali kilkunastopunktową przewagę. W końcówce gracze KKS-u doszli gospodarzy na dwa punkty (było 68:66 dla MKS-u Otmuchów), ale gospodarze nie dali wyrwać sobie zwycięstwa, wygrywając 70:69.

W najbliższą niedzielę o godz. 18.00 kaliszanie zagrają w hali przy ul. Łódzkiej w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej z liderem Śląskiem Wrocław, ale o utrzymanie w gronie drugoligowców będą musieli walczyć z Muszkieterami Nowa Sól.

MKS Otmuchów – KKS Energa Drogbruk Kalisz 70:69 (14:26, 23:10, 17:11, 16:22)
    KKS: Mrówczyński 20 (1x3), Galewski 12, Kołodziej 12 (3x3), Wojciechowski 10 (1x3), Kol 7 - Pawlik 8 (2x3), Grochowina, Bartkowski.