PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Orzeł pokonany. KKS w półfinale

DATA: 6 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Rafał Jankowski (w środku) zdobył jedną z bramek dla KKS-u w meczu z Orłem. Fot. Norbi Gałązka.

Piłkarze KKS-u Kalisz zagrają w półfinale Okręgowego Pucharu Polski. Obejrzyj bramki z meczu Orzeł Mroczeń - KKS.

Kaliszanie w sobotę rozegrali ćwierćfinałowe spotkanie regionalnego Pucharu Polski z Orłem Mroczeń i wygrali je 4:1. Goście mieli w pierwszej połowie przewagę, ale żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. W drugiej połowie padło za to pięć bramek, w tym cztery dla KKS-u. Na pierwszego gola kibice czekać musieli do 53. minuty. To właśnie wtedy, dośrodkowanie Rafała Jankowskiego z prawej strony boiska wykorzystał Błażej Ciesielski. Pięć minut później „Jankes” sam dołączył do listy strzelców, egzekwując rzut karny po faulu na Konradzie Chojnackim. W 70 min. gospodarze zdobyli z karnego kontaktowego gola, ale końcówka spotkania należała do kaliskiej drużyny. Wcześniej jednak za faul z boiska wyleciał Marcin Lis. Najpierw, fantastyczną kontrą popisał się świeżo upieczony zawodnik „trójkolorowych” Yuki Nemoto, a jego rajd przez pół boiska zakończył celnym strzałem Chojnacki. Japończyk asystował też przy ostatniej bramce jaka padła w tym spotkaniu, a której autorem był Stayo Stoychev.

W innym ćwierćfinale Jarota pokonał na wyjeździe Victorię Ostrzeszów 3:1. O tym z kim zagrają kaliszanie w półfinale zadecyduje losowanie.

Ćwierćfinał Okręgowego Pucharu Polski
    Orzeł Mroczeń - KKS Kalisz 1:4 (0:0)

Bramki: 0:1 Błażej Ciesielski 53. min, 0:2 Rafał Jankowski 58. min (k.), 1:2 Marcin Górecki 70. min (k.), 1:3. Konrad Chojnacki 90+1 min, 1:4 Stayko Stoychev 90+4. min.

Żółte kartki: Dariusz Luźniak, Kamil Grądowy (Orzeł Mroczeń) oraz Błażej Ciesielski, Rafał Jankowski, Konrad Chojnacki, Michał Grzesiek, Mateusz Gawlik (KKS Kalisz)

Czerwone kartki: Marcin Lis (69. min, KKS Kalisz, za faul), Dariusz Luźniak (85. min, Orzeł Mroczeń, druga żółta).

KKS Kalisz: Artur Melon - Dominik Domagalski, Mateusz Gawlik, Michał Grzesiek, Łukasz Grabowski, Stayko Stoychev, Konrad Chojnacki, Marcin Lis, Marcin Tomaszewski (60. Yuki Nemoto), Błażej Ciesielski (60. Patryk Palat), Rafał Jankowski (76. Jakub Budrowski).

Orzeł Mroczeń: Rafał Peksa - Kamil Grądowoy, Wiktor Łuczak, Dariusz Luźniak, Bartosz Moś, Kamil Rabiega, Miłosz Jędrzejewski, Mariusz Bednarek, Rafał Janicki, Marcin Grądowy, Marcin Górecki.