AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

DZIEŃ KOBIET. Cztery tysiące pań na Bednarku

DATA: 6 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Blisko 4 tysiące pań przyszło na koncert organizowany przez kaliskie samorządy z okazji Dnia Kobiet.  Gwiazdą imprezy był Kamil Bednarek.

  Powiatowo Miejski- Dzień Kobiet w Kaliszu to już tradycja w kalendarza wydarzeń samorządów. Dzięki współpracy Prezydenta Miasta Kalisz, Starosty Kaliskiego oraz pani Burmistrz Stawiszyna i wójtów gmin powiatu, mogą być organizowane wydarzenia dla szerszej publiczności. W tym roku po raz pierwszy samorządowcy dla swoich pań zorganizowali dwa koncerty w ramach jednego wydarzenia. Jako pierwszy wystąpił Zespół Diadem- gwiazda disco polo, a tuż po nim Kamil Bednarek wraz z Zespołem Piąty Element.
  Kamil Bednarek z nowym singlem pt. „Talizman” bije rekordy popularności. Jest to zapowiedź nowej płyty, która ukaże się w tym roku. Ostatnio, wydana została w  2015 roku, pod tytułem „Oddycham”, zrealizowana z gościnnym udziałem światowych gwiazd reggae jak Alborosie, Junior Kelly czy Dean Fraser. Płytę promowały single „List”, „Euforia” i “Sailing”.
  Kamil zapowiada, że w nowej płycie nie zabraknie również gości specjalnych.

  Jak co roku na scenie pojawili się samorządowcy reprezentujący organizatorów, którzy złożyli życzenia dla Pań z okazji ich święta
  -Życzymy wszystkiego co najlepsze i dziękujemy, że jesteście z nami – mówił Krzysztof Nosal starosta kaliski.
  -Drogie Panie świat bez Was, by nie istniał- mówił ze sceny Grzegorz Sapiński Prezydent miasta Kalisza.


  Organizatorami wydarzenia było miasto Kalisz, Powiat Kaliski, Gminy: Stawiszyn, Blizanów, Lisków, Brzeziny, Ceków-Kolonia, Godziesze Wielkie, Koźminek, Mycielin, Szczytniki, Żelazków.
  Każda uczestniczka Dnia Kobiet  otrzymała „Wiadomości Powiatowe” na pamiątkę wydarzenia.  


  Podczas tegorocznego Powiatowo – Miejskiego Dnia  Kobiet w Hali Arena Kalisz została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na Lenkę Orczykowską – 6 miesięczną dziewczynkę, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Akcję pn. POMOC DLA LENY ORCZYKOWSKIEJ, Nr zbiórki: 2017/944/OR zorganizowało Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej. Wolontariuszami, którzy tego dnia kwestowali, byli rodzice Lenki oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Dzięki hojności wielu ludzi udało się zebrać kwotę: 8.521,14 zł.

  - Początkowo zbiórka miała być organizowana dla chorującej na nowotwór Izabeli Wiśniewskiej podopieczną Fundacji Bred of life.  Miałam przyjemność znać tę niezwykłą osobę, pełną energii, która uczyła wszystkich jak czerpać radość z życia. Izy niestety nie ma z nami. Jej wolą było, żeby pomóc dziecku- Lence. Skontaktowaliśmy się z rodzicami i wszystko potem już szybko się potoczyło. Jednego życia nie udało nam się uratować, ale za to możemy pomóc drugiemu. Efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękuje wszystkim uczestnikom Powiatowo- Miejskiego Dnia Kobiet za wsparcie akcji - mówi Wioletta Przybylska prezes Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej i Dyrektor Wydziału Promocji i Obsługi Rady w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.

  Obecnie Lenka jest intensywnie rehabilitowana. Został wynaleziony lek, który może zatrzymać rozwój choroby, poprzez pobudzenie „uśpionego” genu SMN2, aby ten mógł zastąpić pracę genu SMN1, którego dziewczynka nie posiada. Lenka ma więc szanse na normalne życie.

  -Nasza Lena jest jednym z 10 dzieci z Polsce, które zostanie objęte tym leczeniem. To dla nas ogromna szansa. Dziękujemy Stowarzyszeniu Ludzi Dobrej Woli i Staroście Kaliskiemu za organizację zbiórki. Chcemy kupić dla naszego dziecka specjalny fotelik, podtrzymujący całe ciało, aby mogła jeździć na rehabilitacje – mówi Zbigniew Orczykowski, tata Leny.

  - Rehabilitacja Leny odbywa się 6 razy w tygodniu przez specjalistów i jeszcze sami pomagamy córce, żeby mięśnie mogły pracować. Nasze życie przewróciło się do góry nogami, ale na szczęście będziemy mogli nasze dziecko poddać leczeniu. To jest cud, że wśród dzieci leczonych jest nasza Lena. Mieliśmy już organizowane bale charytatywne, nasza rodzina organizuje zbiórki internetowe. Wszyscy chcą nam pomóc. To jest wielkie dobro, które dostajemy od ludzi - mówi Beata Orczykowska, mama Leny.

  Istnieje również możliwość przekazania 1% podatku dla Lenki – nr KRS: 0000321541; nr subkonta: 7124901028900000014800408; Fundacja Nowa Nadzieja.


  (wp)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.