SZTUKI WALKI. Brąz Dawida z Tornado

DATA: 7 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Trener Marcin Małecki wraz ze swoimi podopiecznymi na poznańskim turnieju.

W Poznaniu odbyły się 7 Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu No GI. Wzięło w nich udział ponad 1200 zawodniczek i zawodników!

W imprezie wystartowali zawodnicy z tak zwanych chwytanych sportów walki: judo, zapasów, brazylijskiego jiu jitsu, ale także przedstawiciele MMA. Spośród kaliszan bardzo dobrze wypadł 15-letni Dawid Królak z MMA Tornado Kalisz, który zdobył brązowy medal w kat. ciężkiej juniorów młodszych, wygrywając swoje kolejne eliminacyjne walki wyraźnie na punkty i przed czasem. - Dawid pokonał m.in. przez duszenie trójkątne nogami Jakuba Markiewicza ze Street Fighter Słubice oraz w ćwierćfinale zawodnika BJJ Academy Zgorzelec. Już w 50 sekundzie walki stosując chwyt uciskowy na kark. Dawid przegrał tylko swoją walkę półfinałową z póżniejszym mistrzem Polski w tej kategorii wagowej - twierdzi Marcin Małecki, trener sekcji MMA i BJJ Tornado Kalisz.

W kategorii juniorów do 71,5 kg. swoją walkę o brązowy medal przegrał na punkty kolejny reprezentant MMA Tornado Kalisz, Bartek Śmietański. Kaliszanin uległ na punkty starszemu i bardziej doświadczonemu zawodnikowi Gold Team Polska Kacprowi Derze.

W Championacie Polski w Poznaniu startował także Maciej Haładyn (kat. masters do 97 kg.). Kaliszanin z MMA Tornado borykający się w trakcie zawodów z kontuzją nogi, przegrał jednak na punkty swoją walkę eliminacyjną. - O popularności MMA i BJJ na świecie i w naszym naszym kraju najlepiej chyba świadczy fakt, że w 7 Mistrzostwach Polski Jiu Jitsu No Gi wystartowało aż 1224 zawodniczek i zawodników. Zarówno zawodowców jak i amatorów - podkreśla trener Małecki.