AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

8 MARCA. "Solidarność naszą bronią". Międzynarodowy Strajk Kobiet w Kaliszu

DATA: 8 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Wdrożenie i stosowanie Konwencji Antyprzemocowej oraz zniesienie dyskryminacji ekonomicznej kobiet to niektóre postulaty organizatorek dzisiejszego Strajku Kobiet.

  Przemarsz rusza o 16:30 z pod Villa Calisia przy al. Wolności. Protestujące pójdą do Mostu Kamiennego i przejdą ulicami Śródmiejską i Zamkową pod Basztę Dorotkę.

  Tam w ramach akcji pomocy kobietom – ofiarom przemocy będą zbierać dary dla poszkodowanych w postaci kosmetyków i środków czystości. Dary zostaną przekazane do Centrum Interwencji Kryzysowej w Kaliszu.

  - Zapraszamy wszystkie Panie i solidaryzujących się z nimi Panów z naszego miasta i okolic do wzięcia udziału i wsparcia tej ważnej dla kobiet inicjatywy - mówi Krystyna Rygiel, współorganizatorka akcji. - Na manifestacji mile widziane są kolory czarny, różowy i czerwony.

  Protestujące żądają m.in. nowoczesnej opieki zdrowotnej nieskażonej światopoglądowymi uprzedzeniami; rzetelnej edukacji seksualnej; wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej oraz zniesienia dyskryminacji ekonomicznej kobiet.

  (mik)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.