AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. Popłynął po złoto. Mikołaj Biedka mistrzem Polski

DATA: 8 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Mikołaj Biedka z sekcji pływackiej KKS-u został mistrzem Polski w pływaniu 14-latków. Podopieczny Dominika Grudzińskiego nie miał sobie równych w wyścigu na 50 m stylem klasycznym, a na dodatek zdobył brąz na 100 m ”klasykiem”.

  W weekend wystartowały rocznikowe Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. W Lublinie do rywalizacji stanęli 14-latkowie, w Ostrowcu zawodnicy 15-letni. Nie mogło zabraknąć w tym gronie reprezentantów sekcji pływania kaliskiego KKS-u, którzy po raz kolejny potwierdzili przynależność do krajowej czołówki. W Lublinie, gdzie chęć startu w tegorocznym czempionacie zgłosiło blisko 700 zawodników, stawiło się sześcioro kakaesiaków. Wspaniale spisał się Mikołaj Biedka, który wywalczył złoto i tytuł mistrza Polski na dystansie 50 m stylem klasycznym, dokładając do tego brąz na 100m „klasykiem” i ustanawiając na tym dystansie nowy rekord życiowy. Podopieczny Dominika Grudzińskiego wystartował też w finale B na 50 m „motylkiem” plasując się w ogólnej klasyfikacji na 11. miejscu. Bardzo dobrze zaprezentowała na zawodach także Julia Maik. Na 50 m stylem dowolnym zakwalifikowała się do finału A i w ogólnej klasyfikacji zajęła 8.miejsce. Popłynęła też w finałach B na 100 m stylem dowolnym i 50 m „grzbietem” zajmując w ogólnej klasyfikacji odpowiednio 14. i 19. miejsce. - Jestem bardzo dumny ze startów swoich zawodników, zwłaszcza tej dwójki. Wróżę im dużą przyszłość. Praca z nimi jest dla mnie wyzwaniem, ale też dużą nobilitacją. Czerpię z niej tyle samo satysfakcji i entuzjazmu co podczas pracy z moim byłym wychowankiem Bartkiem Piszczorowiczem. Mam nadzieję, że zajdziemy wspólnie równie daleko - mówi trener Dominik Grudziński. Pięcioro podopiecznych trenera Grudzińskiego wystartowało też w Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu 15-latków, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tam również padł rekord frekwencji. Tym razem medali nie udało się zdobyć, ponieważ dziewczęta z tego rocznika startowały z dalszych miejsc rankingowych, ale i tak są powody do zadowolenia. W prawie każdej konkurencji pływaczki KKS-u biły rekordy życiowe, co przełożyło się też na duże awanse w rankingach. Zuzanna Domżol na 800m stylem dowolnym zajęła 13. miejsce, ustanawiając nowy rekord życiowy, a na 200m stylem dowolnym zakwalifikowała się do finału B i w ogólnej klasyfikacji zajęła 16. miejsce także z nowym rekordem życiowym. 

  Także w finale B, tyle że na 50m „grzbietem” popłynęła Martyna Jakubczak startując, która w ogólnej klasyfikacji była 18., a w eliminacjach pobiła rekord życiowy. Bardzo dobrze spisały się natomiast nasze sztafety. Zuzanna Domżol, Martyna Jakubczak, Wiktoria Szymańska i Katarzyna Łuczak zajęły 7. miejsce w wyścigu 4x100m stylem dowolnym, z dobrym czasem 4:08.05, a na dwukrotnie dłuższym dystansie były ósme. - Dziewczęta z rocznika 2002 dobrze zaprezentowały się jako drużyna, ale pokazały też, że indywidualnie, małymi krokami potrafią zbliżyć się do czołówki. Jestem dumny z ich postępów, ale wiem też, że stać je na lepsze wyniki. Są bardzo pracowite i wydaje mi się, że już niedługo finały indywidualne będą w ich zasięgu i dlatego z dużym entuzjazmem będziemy się przygotowywać do letnich Mistrzostw Polski na długim basenie - dodaje trener Grudziński.

  Karina Zachara

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.