PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Pudła KKS-u. Złamana ręka Lisa

DATA: 13 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Rafał Jankowski i jego koledzy z KKS-u nie znaleźli recepty na strzelenie gola piłkarzom Pogoni Lębork. Fot. Karina Zachara.

Słabo wypadła inauguracja wiosny w III lidze dla KKS-u Kalisz.

W sobotę w pierwszym swoim spotkaniu rundy wiosennej kaliszanie zmierzyli się z broniącą przed spadkiem Pogonią Lębork. Inauguracja nie wypadła pomyślnie i kaliszanie przegrali 0:1. Początek meczu to lekka przewaga kaliskiej drużyny, a swoich okazji strzałami z dystansu szukali Błażej Ciesielski i Ivelin Kostov, jednak ich uderzenia przeleciały nad bramką strzeżoną przez Macieja Szlagę. Najbliżej szczęścia był debiutujący w KKS-ie Patryk Palat, ale on minimalnie chybił.

Najlepszą okazję do zdobycia gola w pierwszej połowie zmarnowali jednak goście. Pod koniec pierwszej części gry Dominik Domagalski nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym Adriana Kochanka, a sędzia podyktował karnego. Do piłki podszedł doświadczony Marcin Kajca, ale znakomicie między słupkami spisał się debiutant w barwach KKS-u Artur Melon, który sparował piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie kaliszanie znów stworzyli więcej dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale zawiodła skuteczność. Najlepszą okazję zmarnował Palat, który gdyby czysto uderzył w piłkę byłby autorem chyba najpiękniejszego trafienia w tym sezonie. W 87. minucie to jednak Pogoń zdobyła zwycięskiego gola. Po szybkim wznowieniu z autu gola na wagę trzech punktów strzelił Arkadiusz Byczkowski zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 1:0.

KKS oprócz trzech punktów stracił również Marcina Lisa, który tuż po meczu udał się do szpitala ze złamaną ręką. Po porażce z Pogonią KKS zajmuje 7 miejsce w tabeli III ligi. W następnej kolejce kaliszanie zmierzą się na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz. Transmisja na żywo z tego spotkania w KKS TV dostępna będzie na kkskalisz.pl.

KKS Kalisz - Pogoń Lębork 0:1 (0:0)
    Bramka: 0:1 Arkadiusz Byczkowski 87. min

KKS Kalisz: Artur Melon - Dominik Domagalski, Damian Czech, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski, Marcin Lis, Stayko Stoychev (81. Marcin Tomaszewski), Ivelin Kostov, Patryk Palat, Błażej Ciesielski (73. Yuki Nemoto), Rafał Jankowski.

Pogoń Lębork: Maciej Szlaga - Daniel Górski, Wojciech Musuła, Michał Szałek, Adrian Kochanek, Marcin Kajca, Maciej Szymański (75. Joshua Balogun Kayode), Mateusz Madziąg, Fabian Słowiński, Daniel Wólkiewicz (72. Mateusz Wesserling), Damian Formela (46. Arkadiusz Byczkowski).

Żółte kartki: Patryk Palat (KKS Kalisz), Maciej Szymański, Michał Szałek (Pogoń Lębork).

Sędziowe: Dawid Maciejewski oraz Adam Szuda, Tomasz Nowicki, Mateusz Matuszak (KS WZPN Poznań).