SIATKÓWKA. Proxima za mocna. Honorowe pożegnanie z najlepszą czwórką

DATA: 13 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Proxima Kraków okazała się lepsza w dwumeczu od Calisii. Fot. Karina Zachara.

Siatkarkom MKS Calisia nie udało się awansować do najlepszej czwórki I ligi. W rewanżowym meczu I rundy fazy play-off podopieczne Daniela Przybylskiego uległy Proximie Kraków 0:3.

Kaliszanki wygrały pierwszy mecz w Arenie 3:2 i zapowiadły walkę w rewanżu na parkiecie w Krakowie. Pierwszy set rewanżowego pojedynku dość długo był wyrównany. Tak było do stanu 13:13. Od tego momentu posypała się jednak gra kaliskiej drużyny. Proxima zdobyła dziesięć punktów z rzędu i wygrała tego seta 25:14. W drugiej partii kaliszanki powalczyły. Wprawdzie Proxima prowadziła w końcówce 24:21, ale Calisia odrobiła dwa punkty. Trener krakowianek
    poprosił wówczas o przerwę, a po powrocie na parkiet jego podopieczne zdobyły 25 punkt i wygrały tę partię 25:23.

W trzecim secie Calisia dorównywała kroku rywalkom tylko na początku, zdobywając nawet nieznaczne prowadzenie (było 3:2 dla MKS-u). Potem jednak Proxima objęła wysokie prowadzenie 13:6, trzeciego seta wygrała 25:22, a całe spotkanie 3:0. Dzięki wygranej bez straty seta Proxima Kraków awansowała do finału play-off, a kaliszanki zagrają o miejsca 5-8. Ich rywalem będzie zespół AZS-u Opole. Pierwsze spotkanie tych drużyn już w najbliższy weekend.

(jav, kz)

Proxima Kraków - MKS Calisia Kalisz 3:0 (25:14, 25:23, 25:22)
    Proxima: Słonecka, Kropidłowska, Ponikowska, Budzoń, Jaroszewicz, Krochmal oraz Bulbak (l), Widera.
    Calisia: Łukasiewicz, Grobys, Grzanka, Pytlarz, Isailović, Andrzejczak oraz Kuehn-Jarek (l), Drewniak, Łysiak, Makowska.

Wyniki play-off - I runda I ligi siatkarek
    Nike Węgrów - Wisła Warszawa  1:3 (15:25, 25:19, 22:25, 27:29)
    Wisła Warszawa - Nike Węgrów  3:0 (25:20, 25:15, 25:15)

MKS Calisia Kalisz - Proxima Kraków  3:2  (24:26, 25:14, 25:21, 22:25, 15:13)
    Proxima Kraków - MKS Calisia Kalisz  3:0  (25:14, 25:23, 25:22)

AZS Politechniki Opolskiej - Joker Świecie  1:3 (21:25, 25:17, 23:25, 18:25)
    Joker Świecie - AZS Politechniki Opolskiej  3:1 (25:22, 19:25, 25:11, 25:21)

AZS Polit. Śląskiej Gliwice - WTS Wieliczka  0:3 (23:25, 16:25, 19:25)
    WTS Solna Wieliczka - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice  3:0 (25:19, 25:18, 25:17)