AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

JEŹDZIECTWO. Puchar Polski na Wolicy

DATA: 14 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W KJ Wolica odbyły się eliminacje Pucharu Polski. Fot. Kuba Ciesielski.

  W miniony weekend w Klubie Jeździeckim Wolica koło Kalisza odbyły się V Eliminacje do Halowego Pucharu Polski w Skokach przez Przeszkody. Przy okazji zostały również rozegrane Zawody Regionalne.

  W zawodach wzięło udział 120 zawodników na ponad 160 koniach. Byli zawodnicy z całej Polski, między innymi z Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Brzegu, Nowielic, Śremu, Zagórowa i Ostrowa Wlkp. Podziwiać mogliśmy m.in. najlepszego polskiego jeźdźca, wielokrotnego Mistrza Polski, uczestnika Mistrzostw Europy Jarosława Skrzyczyńskiego z KJ Agro-Handel Śrem oraz obecnego Mistrza Polski Kamila Grzelczyka z KJ Szumlakowscy. Główny konkurs zawodów Grand Prix Wolicy wygrał Jakub Krzyżosiak z KJ Small Cherry na klaczy Atiqua. Zwycięzca pokonał zarówno rundę podstawową, jak i rozgrywkę bezbłędnie. W finałowym barażu pokonał Ewelinę Szczepanik z TKJ Garbówek na Stuntmanie. Na trzecim miejscu konkurs ukończył Michał Kubiak z Sobieski Jumping Team na koniu Fellow, który był trzecim zawodnikiem bez zrzutki, ale w przejeździe podstawowym nieznacznie przekroczył normę czasu.

  W finale HPP Juniorów i Młodych Jeźdźców bezapelacyjnie najlepsza była Dalia Lehmann z Lehmann Sport Horses, która zajęła dwa pierwsze miejsca w tym konkursie. Zwyciężyła na ogierze Annchen 11, natomiast druga była na koniu Quitoki. Trzecie miejsce zajęła młodziutka Aleksandra Kawa z KJ Facimiech na koniu KEC Claudia JeanW kolejnym finale HPP, tym razem w kategorii Open zwyciężyła Samanta Forlini z KJ Zbyszko na ogierze Kontendro. Druga była Aleksandra Madej z KJ Strzeła Krubiczew na koniu Dambis-J. Trzecie miejsce zajęła Weronika Minkiewicz z JKS "U Robsonów" na klaczy Joga.

  Kolejne zawody jeździeckie na Wolicy odbędą się już w najbliższy weekend, 17-19 marca. Tym razem będą to Halowe Ogólnopolskie Zawody Dzieci i Młodzieży. Dodatkowo zostaną rozegrane też konkursy w ramach Halowych Zawodów Regionalnych.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.