AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MORAWSKI: To nie tak miało być

DATA: 14 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Piotr Morawski, trener KKS-u Kalisz. Fot. Karina Zachara.

  - Zaczynamy inaczej niż sobie zakładaliśmy, ale nie załamujemy się. Będziemy dalej robić swoje, żeby w kolejnych meczach się zrehabilitować - powiedział po nieudanej inauguracji rundy wiosennej w III lidze, trener KKS-u Piotr Morawski.

  W sobotę KKS przegrał u siebie z Pogonią Lębork, która broni się przed spadkiem z III ligi 0:1. - Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo ciężki mecz. To już nie ta sama Pogoń, jaką pamiętamy z rundy jesiennej, wzmocniona wieloma zawodnikami, i to było widać. Karny według mnie był trochę na wyrost, ale Artur obronił. Cały mecz był moim zdaniem na remis. Wprawdzie dążyliśmy do tego, żeby zdobyć bramkę, ale to Pogoń wykorzystała swoją sytuację w końcowych fragmentach. Trudno było odpowiedzieć, bo czasu było zbyt mało i przegraliśmy – ocenił sobotnie spotkanie szkoleniowiec KKS-u. - Cały czas dążymy do tego, żeby to czucie trawy wróciło. Ale to nie tylko nasz problem, Pogoni też. Oni być może próbowali grać trochę prostszymi środkami. My jako gospodarze, wiedząc, że rywale się cofną, nastawiliśmy się na grę atakiem pozycyjnym. W końcowych fragmentach uprościliśmy naszą grę do dłuższych piłek, ale nie przyniosło to efektu w postaci bramek i to Pogoń wyjeżdża z trzema punktami.

  Jak podkreśla trener Morawski najlepszym sposobem, by zatrzeć złe wrażenie i podbudować morale zespołu, jest dobrze zagrany kolejny mecz. W sobotę KKS gra na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz, z którym przegrał w rundzie jesiennej u siebie 0:2. - Wszyscy pamiętamy jak wyglądał ten mecz. Mieliśmy mnóstwo sytuacji, których nie wykorzystaliśmy, za co Chemik nas ukarał. Podobnie jak Pogoń. Pora więc na rewanż. Na pewno będziemy chcieli przywieźć z Bydgoszczy komplet punktów - zakończył trener KKS-u Kalisz.

  (jav) 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.