SZTUKI WALKI. Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych

DATA: 16 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliscy pucharowi medaliści wraz z trenerem Marcinem Małeckim (w środku).

Ponad 200 zawodników wystartowało w Pucharze Pamięci im. Żołnierzy Wyklętych w Mieszanych Sztukach Walki.

W imprezie w Sochaczewie bardzo dobrze zaprezentowali się trenowani przez Marcina Małeckiego reprezentanci sekcji MMA Tornado Kalisz. Zdobyli w tej imprezie 1 złoty, 2 srebrne i 1 medal brązowy medal. Warto odnotować trzy wygrane walki przed czasem Dawida Skobyrandy w MMA w kat. 76 kg. W walce finałowej, zmęczony bardzo ciężkim półfinałowym pojedynkiem, kaliszanin uległ zawodnikowi z warszawskiego Nastula/Okninski Team. Podopieczy trenera Małeckiego zdobył też drugi srebrny medal w BJJ, gdzie również jak burza przebrnął przez eliminacje i wyższość przeciwnika musiał uznać dopiero w finale.

Z powodzeniem w BJJ wystartował Maciej Haładyn. Mający 41-lat zawodnik Tornado wywalczył złoto w kat. do 93 kg., a w kategorii open brązowy medal, mimo, że walczył z zawodnikami o prawie 20 lat młodszymi od siebie.

Zawody MMA i BJJ cieszą się coraz większą popularności. W pucharze w Sochaczewie wzięło udział ponad 200 zawodników z Polski i Ukrainy.