AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BIZNES. Powiatowa Rada Biznesu została powołana w powiecie kaliskim

DATA: 20 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Starosta kaliski Krzysztof Nosal powołał do działania Powiatową Radę Biznesu, która ma doradzać Staroście w zakresie rozwoju przedsiębiorczości w powiecie kaliskim i Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

  Przedsiębiorcy z powiatu kaliskiego spotkali się, by dowiedzieć się najnowszych informacji dotyczących oferty banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej wspierającego rozwój przedsiębiorczości, rozwiązań podatkowych w 2017 roku, oszczędzania energii, zmian w administracji skarbowej, możliwości pozyskiwania środków unijnych, nowych pozycji WFOSiGW w Poznaniu, propozycji Regionalnej Izby Gospodarczej i Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko- Ostrowska.

  Po 10 latach współpracy Starosty Kaliskiego z przedsiębiorcami z powiatu i miasta Kalisza wykrystalizowało się grono kompetentnych ludzi, którym zależy na rozwoju przedsiębiorczości na terenie powiatu kaliskiego oraz Aglomeracji Kalisko- Ostrowskiej.

  -Sukcesem Powiatu jest skonsolidowanie tej grupy, o której z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że są przyjaciółmi powiatu kaliskiego. Z którymi chcemy współpracować, bo to jest dla nas cenne źródło informacji. Są takie sytuacje, że my jako samorządowcy chcielibyśmy z Wami skonsultować, bo mamy Wam służyć, bo Wy robicie interes na terenie powiatu i ta pomoc urzędnicza tez często jest potrzebna. Stąd ten pomysł, aby można było powołać Radę Biznesu. To będzie w luźnej formie bez zbędnych struktur, bo chcę umożliwić kontakt, aby była możliwość bliższej współpracy i konsultacji- mówił Starosta Kaliski Krzysztof Nosal podczas „Śniadania biznesowego”.

  Powiatowa Rada Biznesu ma pomóc w opracowaniu w miarę potrzeb wizji rozwoju powiatu priorytetów i głównych założeń dotyczących rozwoju gospodarczego, w opiniowaniu strategicznych dokumentów dotyczących planów rozwoju, planów zagospodarowania przestrzennego, w reprezentowaniu interesów środowiska przedsiębiorców oraz w promocji firm działających na terenie powiatu kaliskiego.

  Podczas „Śniadania biznesowego” przedsiębiorcy mieli prelekcje dotyczące najważniejszych spraw związanych z ich działalnościami.

  O pakiecie narzędzi finansowych dla przedsiębiorstw w Banku Spółdzielczym Ziemi Kaliskiej mówił Marek Puchała Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej.

  O tym jak zabezpieczyć się przed rosnącymi cenami energii elektrycznej? Kiedy opłaca się stosować odnawialne źródła energii w firmie mówił Maciej Borowiak Lider ds. Rozwoju i Marketingu w Firmie BREWA S.C.

  O Krajowej Administracji Skarbowej i zmianach w administracji skarbowej od 1 marca 2017 r. mówił mec. Wojciech Matuszczak Partner w firmie doradczej TL HUB.

  O dotacjach UE skierowanych do wielkopolskich przedsiębiorstw mówił Przemysław Silski z Firmy ECDF.

  O możliwości pozyskiwania środków unijnych przez przedsiębiorców z terenu powiatu kaliskiego mówiła Karolina Figas Kierownik biura LGD „Długosz Królewski” w Brzezinach.

  Natomiast o nowej propozycji dla przedsiębiorców WFOŚiGW mówił Marek Baumgart - zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Poznaniu. O bieżącej działalności Regionalnej Izby Gospodarczej oraz o Stowarzyszeniu Aglomeracja Kalisko-Ostrowska mówili Andrzej Spychalski i Ewa Milewska.

  (wp)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.