PIŁKA NOŻNA. Zwycięstwo w deszczu. KKS ograł Chemika

DATA: 20 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Pierwsze punkty ligowe w tym roku wywalczyli piłkarze trzecioligowego KKS-u Kalisz.

Kaliszanie po ubiegłotygodniowej porażce z Pogonią Lębork u siebie 0:1 tym razem pojechali szukać punktów do Bydgoszczy. Sobotnie spotkanie z Chemikiem odbyło się na kameralnym boisku ze sztuczną nawierzchnią, przy mocno padającym deszczu. Po pierwszej bezbramkowej połowie goście w 57 minucie zdobyli, jak się później okazało, zwycięskiego gola. Z rogu dośrodkował wtedy Łukasz Grabowski, a defensywę gospodarzy ubiegł Mateusz Gawlik, który strzałem głową skierował piłkę do siatki Chemika. W końcówce meczu KKS mógł podwyższyć wynik tego spotkania, ale najpierw zablokowany został Rafał Jankowski, a potem obok słupka główkował Gawlik, który był najlepszym zawodnikiem na boisku.

Tym samym kaliszanie zrewanżowali się Chemikowi za porażkę z pierwszej rundy, kiedy to przegrali w Kaliszu z tym zespołem 0:2.
    W najbliższy weekend KKS zagra u siebie z Bałtykiem Gdynia, a to spotkanie odbędzie się 25 marca o godz. 16.00 na stadionie przy Wale Matejki.

Chemik Bydgoszcz - KKS Kalisz 0:1 (0:0)
    Bramka: Mateusz Gawlik (57).
    Chemik: Laskowski - Jarzembowski, Żurowski, Frasz (82 Nowak), Włosiński, Rysiewski, Maziarz, Kawałek (62 Olszewski), Babiarz (82 Dąbek), Trzepacz (66 Jaskólski), Janicki.

KKS: Melon - Ciesielski, Czech, Gawlik, Grabowski – Palat, Budrowski, Grzesiek (26 Stojczew), Kostow (81 Nemoto), Chojnacki - Jankowski.

Żółte kartki: Żurowski, Jarzembowski, Jaskólski, Włosiński (Chemik) oraz Budrowski, Stojczew (KKS). Sędziowali: Daniel Kwiecień oraz Radosław Zbaracki i Marcin Janawa (Szczecin).