SIATKÓWKA. Porażka z Opolem. Decydowało szczęście

DATA: 21 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Calisii przegrały mecz z AZS-em, ale zapowiadają rewanż w Opolu. Fot. Karina Zachara.

Siatkarki MKS Calisia przegrały w pierwszym spotkaniu II rundy play-off z AZS Opole 2:3.

Kaliszanki po przegraniu ćwierćfinałów z Proximą Kraków rywalizują teraz o miejsca 5-8 w I lidze. W niedzielę w Arenie rozegrały swój pierwszy mecz z AZS-em Opole. Pierwszego seta, gospodynie mimo iż przegrywały 18:20, wygrały na przewagi do 25. W drugim, choć broniły się dzielnie, ostatecznie zmuszone były uznać wyższość rywalek, przegrywając 24:26. Te były górą także w trzeciej, zakończonej grą na przewagi, partii spotkania. Zdecydowanie odmienny przebieg miał natomiast czwarty set, w którym kaliszanki, po serii udanych zagrywek Marty Grzanki, zdołały odjechać zawodniczkom z Opola na kilkanaście punktów i wypracowaną przewagę utrzymały do końca, wygrywając pewnie do 15.

Najbardziej nerwowy przebieg miał tie-break. Kaliszanki przegrywały już w nim 1:7, ale zdołały wyrównać na 9:9. Końcówka była bardzo emocjonująca. Miejscowe obroniły w niej dwa meczbole, ale seta wygrał AZS 17:15, a całe spotkanie 3:2. - Był to mecz, w którym decydowało szczęście. Nie możemy mówić, że zagraliśmy lepiej czy gorzej. Kiedy gra się tie-break, a przedtem cztery sety na przewagi, to znaczy że jeden z zespołów miał po prostu więcej szczęścia. Ale cóż, tak bywa. Na pewno po raz kolejny pokazaliśmy dziś ogromny charakter i wolę walki. Do Opola jedziemy więc pełni pozytywnej energii. Zrobimy wszystko co się da, by powalczyć tam o zwycięstwo - mówił po zakończeniu niedzielnego spotkania trener Daniel Przybylski.

W drugim meczu dającym prawo gry o miejsca 5.-8 siatkarki Politechniki Śląskiej Gliwice pokonały na wyjeździe ekipę Nike Węgrów 3:1. To właśnie z jedną z nich kaliszankom przyjdzie wkrótce mierzyć się albo o piątą, albo o siódmą lokatę w I lidze. O którą, zadecyduje wynik rewanżowego spotkania AZS Politechniki Opolskiej, które odbędzie się w sobotę na parkiecie rywalek.

(kz, jav)

MKS Calisia Kalisz - AZS Politechnika Opolska 2:3 (27:25, 24:26, 27:29, 25:15, 15:17)

Calisia: Andrzejczak, Pytlarz, Grzanka, Grobys, Łukasiewicz, Isailović oraz Kuehn-Jarek (l), Głowiak, Łysiak, Drewniak.
    AZS: Dydak, Lezhenkina, Sukhorukova, Duda, Gądek, Myjak oraz Michalak (l), Pytel, Włodarczyk, Michalkiewicz, Mazur, Zuzel.