AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Dziesięć ogródków od maja na kaliskim rynku

DATA: 22 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Na Głównym Rynku będzie funkcjonować co najmniej 10 letnich ogródków gastronomicznych. W weekendy będą one czynne do północy.

  Wiele wskazuje na to, że pierwsze ogródki pojawią się na Głównym Rynku jeszcze w maju. Sezonową działalność gastronomiczną przedsiębiorcy będą mogli prowadzić co najmniej do 31 lipca.

  - Dzierżawa gruntu może zostać przedłużona do 31 października - mówi Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza. - To zależy jednak od zaawansowania realizacji prac związanych z planowanym remontem płyty na Głównym Rynku. Z pewnością dołożymy starań, by prowadzone prace jak najmniej kolidowały z działalnością gastronomniczną przedsiębiorców.

  Koncepcja zagospodarowania ogródków będzie musiała zyskać akceptację plastyka miejskiego. - Chcemy, żeby punkty gastronomiczne wpisywały się w estetykę miasta - dodaje wiceprezydent Gmerek. - Dlatego ustaliliśmy zasady dotyczące wyglądu i wyposażenia ogródków w uzgodnieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków.

  Letnie punkty gastronomiczne na Głównym Rynku funkcjonować będą do późnych godzin wieczornych - od 10.00 do 23.00 (od niedzieli do czwartku) oraz od 10.00 do 24.00 (w piątki i soboty).

   

  Tomasz Staszczyk

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.