AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEATR. Urodziny Bogusławskiego. Premiera i festiwal

DATA: 22 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W weekend kaliski teatr świętować będzie 260. urodziny swojego patrona Wojciecha Bogusławskiego.

  Urodziny Bogusławskiego rozpoczną się rano w piątek, 24 marca spektaklem ''Klęski w dziejach miasta'' Agnieszki Jakimiak w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Wieczorem teatr zaprosi na premierę spektaklu ze Sceny Inicjatyw Aktorskich ''Byłaś serca biciem''. Piosenki Andrzeja Zauchy i Marka Grechuty, w którym Zbigniew Antoniewicz i Lech Wierzbowski w nowych muzycznych aranżacjach zaśpiewają największe przeboje dwóch wielkich artystów polskiej piosenki. Po recitalu wręczone zostaną medale dla Przyjaciół Teatru.

  W sobotę odbędzie się podsumowanie akcji Czytanki Bogusławskiego i premierowe słuchowisko, podczas którego dzieci będą miały okazję usłyszeć nadesłane bajki. Po wieczornym spektaklu ''Klęski w dziejach miasta'' nastąpi podsumowanie konkursu ''Odręcznie i od serca'', który wyłoni autora najciekawszych życzeń urodzinowych. Nagrodą w konkursie jest weekend w Kaliszu. O dobry nastrój w sobotni wieczór zadbają aktorzy Michał Wierzbicki i Marcin Trzęsowski, którzy poprowadzą I Międzynarodowy Festiwal Filmów Żenujących - pokaz zabawnych filmów krótkometrażowych klasy B. Piątkowa i sobotnia noc zakończy się tańcami w Bufecie Teatralnym.

  Niedzielne popołudnie w teatrze upłynie w kulinarnym klimacie. O godz. 13.00 rozpoczną się bezpłatne familijne warsztaty ze zdobienia ciasteczek prowadzone przez Bufet Teatralny. O godz. 16.00 ruszy Kaliska Kuchnia Społeczna - wystarczy przynieść własną wegańską potrawę, by spróbować dań innych uczestników imprezy. Urodziny zakończy pokaz przedstawienia ''Klęski w dziejach miasta''.

  (nel)

   

  PROGRAM URODZIN BOGUSŁAWSKIEGO

  Piątek, 24 marca

  11.00 - Klęski w dziejach miasta (Scena Kameralna / bilety 20–30 zł)

  19.00 - premiera Byłaś serca biciem. Piosenki Andrzeja Zauchy i Marka Grechuty (Duża Scena / bilety 40 zł)

  20.00 - wręczenie medali dla Przyjaciół Teatru (Duża Scena)

  21.00 - impreza taneczna (Malarnia i Bufet Teatralny / wstęp wolny)

   

  Sobota, 25 marca

  16.00 - premierowe słuchowisko Czytanki Bogusławskiego (Duża Scena – wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie teatru)

  17.00 - premierowe słuchowisko Czytanki Bogusławskiego (Duża Scena – wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie teatru)

  19.00 - Klęski w dziejach miasta (Scena Kameralna / bilety 20–30 zł)

  20.30 - finał akcji Odręcznie i od serca oraz ogłoszenie zwycięzcy konkursu

  20.45 - I Międzynarodowy Festiwal Filmów Żenujących – prowadzący Michał Wierzbicki i Marcin Trzęsowski (Malarnia / wstęp wolny)

  23.00 - impreza taneczna (Malarnia i Bufet Teatralny / wstęp wolny)

   

  Niedziela, 26 marca

  13.00 - warsztaty familijne ze zdobienia ciasteczek (Malarnia / wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, czas trwania 90 min)

  16.00 - Kaliska Kuchnia Społeczna (Malarnia / wstęp wolny)

  18.00 - Klęski w dziejach miasta (Scena Kameralna / bilety 20–30 zł)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.