AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZMIANA CZASU. Pośpimy godzinę krócej

DATA: 25 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W niedzielę więcej kaliszan będzie bardziej niż zazwyczaj niewyspanych, fot. Internet

  Z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni. O godzinie 2.00 wskazówki zegarów trzeba przesunąć o godzinę do przodu.

  W najbliższą niedzielę przechodzimy na czas letni. Tradycyjnie w ostatni weekend marca zmieniamy czas zimowy na letni. Podobnie zrobią inni mieszkańcy Unii Europejskiej, ponieważ taki wymóg obowiązuje wszystkich mieszkańców UE.

   

  Wskazówki naszych zegarków przestawimy z godziny 2.00 na 3.00. Na szczęście większość urządzeń elektronicznych, które mają wbudowane zegary, przestawią się automatycznie. I tylko może przez kilka dni będziemy narzekać na rozregulowanie organizmu. Dobra wiadomość jest taka, że rano wcześniej będzie robiło się widno, a dzień będzie dłużej trwał.

   

  Po raz pierwszy zmianę czasu na letni wprowadzili Niemcy w czasie I wojny światowej, choć to Benjamin Franklin przekonywał, że istnieje potrzeba funkcjonowania zmian czasu. I mimo, że na początku pomysł Franklina był wyśmiewany, to już w 1907 roku w Wielkiej Brytanii powstała broszura opisująca tę kwestię. Ostatecznie pionierami zmiany czasu zostali Niemcy, którzy 30 kwietnia 1916 roku po raz pierwszy przestawili wskazówki swoich zegarów godzinę do przodu. Do czasu zimowego wrócili 1 października tego samego roku.

   

  Do czasu zimowego wrócimy w ostatni weekend października, w nocy z 28 na 29.10.2017 roku.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.