PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Bałtyk za mocny. KKS znów przegrał

DATA: 27 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Rafał Jankowski strzelił z karnego jednego gola dla KKS-u, ale to Bałtyk wygrał sobotni mecz. Fot. Karina Zachara.

Bałtyk Gdynia znów ograł KKS. Kaliszanie są nadal bez punktów w rundzie wiosennej na własnym stadionie. Zobacz gole z sobotniego spotkania.

Nie wiedzie się podopiecznym trenera Piotra Morawskiego u siebie w rundzie rewanżowej. KKS przy Wale Matejki przegrał już w tym roku dwa razy. Na inaugurację wiosny z Pogonią Lębork 0:1, a w sobotę z Bałtykiem Gdynia 1:2. Pocieszeniem są punkty zdobyte wiosną w meczu z Chemikiem Bydgoszcz, którego to kaliszanie ograli tydzień temu 1:0.

W meczu z Bałtykiem trener Morawski nie mógł skorzystać z Marcina Lisa, Michała Grześka, Dominika Domagalskiego (kontuzje), Stayko Stoycheva (kartki) oraz bramkarza Artura Melona, który nabawił się urazu na przedmeczowej rozgrzewce. Już w pierwszej połowie przyjezdni mogli prowadzić, ale Jędrzej Dorynek w sytuacji sam na sam zatrzymał Mateusza Kuzimskiego, a dobitka Marcina Poręby powędrowała wysoko nad bramką. Kakaesiacy tylko raz zagrozili bramce Bałtyku a zrobił to Łukasz Grabowski, który próbował zaskoczyć golkipera gości kąśliwym uderzeniem z rzutu wolnego.

W drugiej połowie padły jednak gole. W 67. minucie Konrad Chojnacki zatrzymał szarżującego Krzysztofa Rzepę, dograł do Yukiego Nemoto, który pomknął przez pół boiska. Pomocnik KKS-u znalazł Jakuba Budrowskiego, a ten wypuścił Rafała Jankowskiego. Ofensywnie grającego ''Jankesa'' nieprzepisowo w polu karnym zatrzymał Kewin Wesołowski, a sam poszkodowany pewnie zamienił jedenastkę na gola.

Radość miejscowych nie trwała jednak długo, bo zaledwie po trzech minutach najstarszy w zespole gości Piotr Karasiński celnym strzałem głową pokonał Dorynka i doprowadził do wyrównania. Mimo remisu goście nadal atakowali i w 80 minucie zdobyli zwycięskiego gola. Po dośrodkowaniu w pole karne Dorynek zderzył się z jednym z graczy Bałtyku a sędzia po raz drugi w tym meczu podyktował karnego. Egzekutorem okazał się Wojciech Zyska.

W końcówce po zderzeniu się głowami z zawodnikiem Bałtyku nieruchomo na boisku długo leżał Rafał Jankowski. Zamroczonego ''Jankesa'' zabrała do szpitala karetka. Jak się okazało uraz, który wyglądał na początku bardzo groźnie okazał się mniej poważny i napastnik KKS-u powinien wrócić do treningów jeszcze w tym tygodniu.

Po porażce z Bałtykiem kaliszanie zajmują 7 miejsce w tabeli III ligi. W najbliższą sobotę, 1 kwietnia zmierzą się na wyjeździe z Elaną Toruń. To spotkanie odbędzie się o godz. 14.00 na stadionie przy Wale Matejki.

KKS Kalisz - Bałtyk Gdynia 1:2 (0:0)
    Bramki: 1:0 Rafał Jankowski 67. min (k.), 1:1 Piotr Karasiński 70. min, 1:2 Wojciech Zyska 80. min (k.).

KKS Kalisz: Jędrzej Dorynek - Błażej Ciesielski, Mateusz Gawlik, Damian Czech, Łukasz Grabowski, Jakub Budrowski, Ivelin Kostov, Marcin Tomaszewski, Patryk Palat (46. Yuki Nemoto), Konrad Chojnacki, Rafał Jankowski (90. Mikołaj Szlacheta).

Bałtyk Gdynia: Marcin Matysiak - Karol Szopiński, Piotr Karasiński, Szymon Sadowski, Kewin Wesołowski, Krzysztof Rzepa (76. Piotr Ruszkul), Wojciech Zyska, Filip Sosnowski, Marcin Poręba (68. Mateusz Młynarczyk, Tomasz Bejuk, Mateusz Kuzimski (76. Radosław Krysiński).

Żółte kartki: Błażej Ciesielski, Marcin Tomaszewski, Jakub Budrowski, Jędrzej Dorynek (KKS Kalisz).