AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZIELONY KALISZ. Będzie przetarg na rewaloryzację Parku Miejskiego

DATA: 27 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Trwają procedury związane z przygotowaniem specyfikacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy projektu rewaloryzacji Parku Miejskiego.

  W zeszłym roku został ogłoszony konkurs na koncepcję rewaloryzacji Parku Miejskiego. Zwycięzca - którego wyłoniła specjalnie powołana komisja - miał w ramach nagrody bezprzetargowo podpisać z miastem umowę na wykonanie projektu rewaloryzacji.

  - Niestety, wyłoniona firma przesłała do kaliskiego magistratu pismo, w którym powiadamiała o rezygnacji z realizowania tego projektu - mówi Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza. - A regulamin konkursowy nie przewidywał cedowania uprawnień zwycięzcy na podmiot, który zajął drugie miejsce. W tej chwili prowadzimy działania mające na celu przyspieszenie realizacji przedsięwzięcia.

  Wydział rozbudowy miasta, w uzgodnieniu z biurem rewitalizacji przygotowuje specyfikację potrzebną do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy projektu. - Równocześnie wystąpiliśmy z pismem do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o wyrażenie zgody na udzielenie zamówienia z wolnej ręki - dodaje wiceprezydent Barbara Gmerek. - Nasz wniosek został wstępnie zweryfikowany.

  Wykonanie koncepcji i projektu rewaloryzacji Parku Miejskiego to jedno z zadań Funduszu Obywatelskiego. Kaliszanie oddali na nie ponad 2700 głosów. 

  Zwycięski projekt zakłada m.in. utworzenie bulwaru nad Prosną, budowę nowych placów zabaw oraz oranżerii i „Domku Szwajcarskiego”. 

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.