AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Manifestacja KOD-u w obronie Konstytucji

DATA: 28 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kaliski KOD zaprasza na manifestację pod hasłem „Brońmy Konstytucji". Początek: w niedzielę 2 kwietnia o godz. 12 na Głownym Rynku w Kaliszu.

  W dniu 2 kwietnia 2017 r. o godzinie 12.00 na Rynku Głównym w Kaliszu odbędzie się manifestacja pod hasłem „Brońmy Konstytucji". Organizowana jest ona przez kaliską grupę Komitetu Obrony Demokracji , przy   poparciu i współudziale regionalnych struktur opozycyjnych partii politycznych, a więc Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.                                 

  - Celem manifestacji oprócz uczczenia przypadającej właśnie 2 kwietnia 20. rocznicy uchwalenia obowiązującej Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej jest protest przeciwko nierespektowaniu, czy wręcz łamaniu konstytucyjnych postanowień przez rządzące Polską  ugrupowanie, a także przeciwko osłabianiu i niszczeniu stojących na jej straży instytucji, takich jak Trybunał Konstytucyjny oraz niezawisłe sądy z Sądem Najwyższym na czele - mówi Jolanta Glapińska z kaliskiego oddziału Komitetu Obrony Demokracji.

  Podczas demonstracji przemawiać będą przedstawiciele KOD, partii politycznych oraz zaproszeni goście, zaś uatrakcyjni ją występ „KOD-kapeli", która specjalnie na to wydarzenie przybędzie z Warszawy.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.