AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Kaliska uczelnia będzie współpracować z Uniwersytetem z Kamieńca Podolskiego

DATA: 30 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie współpracował z Narodowym Uniwersytetem im. Iwana Ohijenki w Kamieńcu Podolskim

  Deklarację w tej sprawie podpisali prof. Piotr Łuszczykiewicz, dziekan WPA UAM i prof. Sergiusz Kopyłow, rektor ukraińskiej uczelni.

  Ukraińska delegacja, z Mychajło Symaszkewyczem, merem Kamieńca Podolskiego na czele, przebywa w Kaliszu od poniedziałku. W gabinecie prezydenta Grzegorza Sapińskiego została podpisana deklaracja współpracy między Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a Narodowym Uniwersytetem im. Iwana Ohijenki w Kamieńcu Podolskim.

  Dokument sygnowali prof. Piotr Łuszczykiewicz, dziekan WPA UAM i prof. Sergiusz Kopyłow, rektor ukraińskiej uczelni. - Ta deklaracja to bardzo ważny krok w stronę bliskiej współpracy obu uczelni - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - Wierzę, że wspólne działania zbliżą do siebie środowiska akademickie Kalisza i Kamieńca. Na współpracy skorzystają też z pewnością mieszkańcy obu miast.     

  Wspólne działania mają być realizowane w kilku dziedzinach. - Na pewno szkolnictwa wyższego, nauki i kultury - mówi prof. Łuszczykiewicz. - To w praktyce oznacza, między innymi, wymianę studentów i wykładowców, a także wystaw czy koncertów. Podpisanie właściwej umowy pozwoli też na, chociażby, aplikowanie o środki unijne, które można przeznaczyć na organizację różnego rodzaju wspólnych przedsięwzięć.

  Kamieniec Podolski to miasto partnerskie Kalisza. Umowa między ośrodkami została podpisana w 1994 roku.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.