AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

HANDEL. Trzy lata Galerii Amber - 16 milionów kupujących

DATA: 30 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Galeria Amber skończyła właśnie trzy lata. W urodzinowy weekend, 18-19 marca, odwiedziło ją ok. 45 tys. klientów. W ciągu ostatnich trzech lat centrum odwiedziło ponad 16 milionów kupujących.

  Od samego początku Galeria Amber cieszyła się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców Kalisza, jak i pobliskich miast. Warto przypomnieć, że zaledwie trzy miesiące po otwarciu Galerii Amber odwiedziło ja blisko milion klientów. W całym 2014 r. liczba odwiedzających wyniosła ponad 3,9 miliona osób, w 2015 r. – 5,22 milionów, w 2016 r. – 5,70 milionów, natomiast od początku 2017 r. do centrum zdążyło się wybrać już 1,4 miliona klientów.

  - Cieszymy się, że nasz obiekt  stał się głównym miejscem spędzania czasu wolnego i zakupów oraz budzi ciągłe zainteresowanie zarówno ze strony najemców, jak i klientów -  mówi Monika Gryczka, dyrektor Galerii Amber w Kaliszu. - Nieustannie poszerzamy naszą ofertę, co przekłada się na liczbę odwiedzających.

  W 2016 r. do grona najemców Amber dołączyły sklepy New Balance, Mydlarnia u Franciszka, Coccodrillo, Sizeer oraz Lp Elektronik. W tym roku dołączyły do nich Esotiq oraz restauracja Telepizza. Odwiedzający mogą także skorzystać z placówek mBanku, telewizji Nc+, Banku BGŻ oraz ING Banku.

  - Galeria Amber to najlepszy dowód na słuszność strategii rozwoju EPP, która, między innymi, zakłada inwestycje w dominujące centra handlowe w danym regionie - dodaje Michał Świerczyński, członek zarządu i szef asset management Echo Polska Properties.

  Galeria Amber to projekt handlowo-rozrywkowy zlokalizowany w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem liczy 33 600 mkw.

  Najwięksi najemcy Galerii Amber to sklepy odzieżowe LPP, H&M i Terranova; klub fitness Fabryka Formy oraz 7-salowe kino Helios.

  Do grona najemców Galerii Amber należą także: E.Leclerc, C&A, CCC, Mohito, New Yorker, Reserved, LOOX, Intersport, RTV Euro AGD, Home&You, Smyk, Empik, Deichmann, Sinsay, Cropp Town, House, Orsay, Monnari, Kazar, Ryłko, Wojas, Ecco, Matras, Vistula, Lavard, Pierre Cardin, Ochnik, Yes, Vision Express, a w branży gastronomicznej m.in. KFC, McDonald’s, Olimp i Berlin Doner Kebap. W obiekcie znajduje się hipermarket oraz blisko 120 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.