PIŁKA NOŻNA. Remis z Elaną. KKS gra lepiej na wyjazdach

DATA: 3 kwietnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Piłkarze KKS-u Kalisz lepiej grają na wyjazdach niż u siebie. W sobotę kaliszanie zremisowali na wyjeździe z Elaną Toruń 1:1.

Dla kibiców obu zespołów był to mecz przyjaźni. Wiąże ich tak zwany układ, a szalikowcy obu drużyn zasiedli na jednej trybunie głośno dopingując obie drużyny. Sam mecz był pojedynkiem dwóch zespołów, które mają coś do udowodnienia. KKS fatalnie spisuje się w rundzie rewanżowej u siebie, a Elana, która ma apetyt na awans do II ligi wiosną też traci punkty.

Pierwsza połowa należała do Elany. W 33 minucie torunianie mieli rzut wolny. Do piłki podszedł Aleksander Tomaszewski, którego uderzenie minęło poprzeczkę bramki KKS-u o centrymetry. Tuż przed końcem pierwszej części gry Bartosz Tetych dośrodkował w pole karne KKS-u, a precyzyjnym uderzeniem głową popisał się Łukasz Zagdański.

W drugiej połowie kaliszanie jednak wyrównali. W 57 minucie goście wykonywali rzut wolny tuż za linią pola karnego. Do piłki podszedł Rafał Jankowski i precyzyjnym uderzeniem trafił do siatki Elany. Strzelona bramka uskrzydliła piłkarzy KKS-u. Chwilę po jej zdobyciu ponownie z rzutu wolnego uderzał Jankowski, ale tym razem piłka otarła się tylko o boczną siatkę. Więcej goli nie padło i KKS wywiózł z trudnego terenu z Torunia jeden punkt.

Po 21 kolejkach III ligi KKS zajmuje 7 miejsce w tabeli z 35 pkt. Prowadzi Gwardia Koszalin z 44 punktami. Następny mecz ligowy kaliszanie rozegrają 8 kwietnia u siebie z Polonią Środa Wielkopolska. To spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 na stadionie przy Wale Matejki.

Elana Toruń - KKS Kalisz 1:1 (1:0)
    Bramki: 1:0 Łukasz Zagdański (45+1), 1:1 Rafał Jankowski (58).

Żółte kartki: Krawczun, Figaszewski, Aleksandrowicz, A. Tomaszewski (Elana) oraz Domagalski, Chojnacki, Jankowski (KKS).

Elana: Świtalski - Krawczun, Ciach, Uszalewski, Tetych (67 Zawierucha) – Figaszewski, Lenkiewicz (69 Glanowski), Aleksandrowicz, Stefanowicz (59 Trojanowski), A. Tomaszewski – Zagdański (55 K. Tomaszewski).

KKS: Melon - Palat (57 Domagalski), M. Tomaszewski, Gawlik, Szlacheta, Grabowski – Chojnacki, Budrowski, Stojczew, Nemoto (46 Kostow) – Jankowski (82 Święcicki).