BOKS. Srebro Stawireja

DATA: 6 kwietnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Olek Stawirej zdobył srebro mistrzostw Polski seniorów w boksie!

Aleksander Stawirej z KS Ziętek Team Kalisz zdobył srebrny medal mistrzostw Polski seniorów w boksie.

W tegorocznych, 88. Mistrzostwach Polski Seniorów w boksie, które odbyły się w miejscowości Człopa w województwie zachodniopomorskim rywalizowało 140 zawodników z 57 klubów z całego kraju. Drogę po srebrny medal w kategorii + 91 kilogramów zawodnik Ziętek Team rozpoczął od ćwierćfinałowego pojedynku z Kamilem Bodziochem (Red Fight Jelenia Góra), ćwierćfinalistą młodzieżowych mistrzostw Europy. Kaliszanin wygrał 4:1, a w półfinale był zdecydowanie lepszy od Rogera Hryniuka (KS Cristal Białystok), zwyciężając z nim jednogłośnie na punkty. Finałowy pojedynek z Pawłem Wierzbickim (UKS Boxing Sokółka) okazał się ozdobą całych mistrzostw. Początek pojedynku należał do Stawireja, który w pierwszej rundzie miał swojego przeciwnika na deskach. Potem kaliszanin był jednak sam liczony. Ostatecznie Wierzbicki wygrał 4:1, ale Stawirej zdobył srebrny medal i otrzymał powołanie do kadry seniorów i wystąpi niebawem w międzynarodowym meczu z Niemcami w Brodnicy oraz na Turnieju im. Feliksa Stamma.

W mistrzostwach Polski w boksie wystartowali też trener Stawireja, były mistrz świata w kickboxingu i wychowawca wielu zawodników Mariusz Ziętek, który już na początku swojej walki w kategorii do 69 kg z Mikołajem Toberą (Sporty Walki Piła) doznał rozcięcia łuku brwiowego i nie mógł kontynuować dalszej walki oraz Krystian Sośnicki. Ten zawodnik w ćwierćfinale w kategorii do 60 kg uległ Markowi Pietruczukowi z (UMKS Victoria Ostrołęka), który został później mistrzem Polski.