AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BUDOWNICTWO. "FB Antczak" stawia nowe osiedle pod Kaliszem

DATA: 10 kwietnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W Wojciechówce na granicy z Kaliszem deweloper FB "Marek Antczak" rozpoczyna budowę nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego. Osiedle Botaniczna House to 44 kameralne domy dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających nabywców.

  FB Antczak aktualnie kończy swój flagowy projekt - osiedla Panorama. Sukces osiedla w Kościelnej Wsi to połączenie dobrej architektury, planowania urbanistycznego i zrównoważonej budowy. Dzięki temu jest to miejsce odpoczynku i równowagi dla mieszkańców, swoista enklawa nazywana „miasteczkiem w mieście”.

  - Jako jedna z pierwszych wniosłam walizki do domu w Kościelnej Wsi. Od tego czasu minęło już 10 lat. Nie zamieniłabym tego miejsca na żadne inne a mój dom to spełnienie moich marzeń. Na pewno nie ma takiego osiedla w promieniu najbliższych 100 km. Doskonała komunikacja z centrum miasta i fantastyczne sąsiedztwo, tak mogę podsumować tę inwestycję. Osiedle jest bardzo rozwojowe i w obrębie spaceru mamy wszystko co potrzebne rodzinie – mówi Paulina Rachuta-Bartnicka, przedsiębiorca i mieszkanka osiedla Panorama.

  Na doświadczeniach i sukcesie tego projektu, FB Antczak podjął decyzję o realizacji kolejnego zrównoważonego osiedla wysokiej klasy. Botaniczna House to prawie 3 hektary przestrzeni, na których rozłożone zostanie 44 domów. Pierwszy etap budowy to 24 domy o powierzchni od 140 do 165 mkw. Projekt osiedla zakłada zabudowę szeregową, bliźniaczą oraz domów wolnostojących, a każdy z domów uzupełniony będzie o garaż z pojedynczym lub podwójnym miejscem postojowym. Planowane oddanie pierwszej partii domów nastąpi jeszcze pod koniec 2017 roku.

  - W przypadku realizacji projektów zrównoważonych, punktem odniesienia do wszystkiego jest człowiek i jego komfort – przede wszystkim mieszkania, ale także odpoczynku. Budowanie zgodnie z tym trendem, wymaga wzięcia pod uwagę takich aspektów, jak: miejsce, w którym mieszkańcy mogą wypocząć, bliskość  infrastruktury niezbędnej do codziennego funkcjonowania czy dobra  komunikacja drogowa. Projektując Botaniczna House wzięliśmy pod uwagę wszystkie te czynniki – komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

  W biurze sprzedazy przy ul. Hanki Sawickiej 2b w Kaliszu już niedługo wszyscy zainteresowani będa mogli odbyc wirtualny spacer po osiedli. Dzięki technologii Virtual Reality, jeszcze przed budową chodników i uliczek przyszli mieszkańcy zobaczą wizualizacje osieddla w 360 stopniach i technologii 3D.

  Projekt architektoniczny  przygotowała pracownia Konopskiprojekt z Kalisza.

   

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.