PIŁKA RĘCZNA. MKS znów wygrał!

DATA: 13 kwietnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Piłkarze ręczni MKS-u odnieśli kolejne zwycięstwo ligowe. Fot. Karina Zachara.

Kolejne zwycięstwo zanotowali w rozgrywkach I ligi szczypiorniści MKS Kalisz.

Kaliszanie pokonali w środę w Arenie SPR Tarnów 34:22. Mecz był wyrównany tylko przez kwadrans. Po trafieniach Kamila Adamskiego, Artura Klopstega i Michała Dreja gospodarze odskoczyli w 22 minucie na 13:8. Do przerwy MKS prowadził już 17:12, a po zmianie stron utrzymał wysoką przewagę. W 57 minucie było już 33:20 dla MKS-u, który wygrał to spotkanie różnicą kilkunastu bramek. - Na rozgrzewce było trochę za cicho i miałem w związku z tym pewne obawy, ale jak się później okazało do meczu zawodnicy podeszli bardzo mocno skoncentrowani, z respektem dla przeciwnika - powiedział trener Jaszka. - Od początku narzuciliśmy własny styl gry. W pewnym momencie rywalom po prostu odechciało się grać, bo wiedzieli, że i tak nic z tego już nie będzie.

Była to ósma z rzędu wygrana szczypiornistów MKS-u w tym sezonie w I lidze. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki zajmują obecnie drugie miejsce w I lidze w grupie B, mając trzy punkty straty do lidera Olimpii Piekary Śląskie. Ta drużyna rozegrała jednak o jedno spotkanie więcej o MKS-u.

Kolejne spotkanie ligowe kaliszanie rozegrają 22 kwietnia, a będzie to pojedynek z zespołem KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski.

MKS Kalisz - SPR PWSZ Tarnów 34:22 (17:12)

MKS: Jarosz - Adamski 10, Klopsteg 5, Bożek 4, Bałwas 3, Rosiek 3, Drej 2, Książek 2, Galewski 1, Gomółka 1, Jaszka 1, Kobusiński 1, Mosiołek 1, Piosik. Kary: 6. min. Rzuty karne: 4/4.

SPR: Sądowicz, Ciochoń - Kowalik 6, Nowak 5, Drobiecki 2, Jewuła 2, Misiewicz 2, M. Niemiec 2, Wajda 2, Mogielnicki 1, Bielamowicz, B. Niemiec, Sanek, Spieszny.Kary: 6. min. Rzuty karne: 2/2.

Sędziowali: Wojciech Bloch (Nakło Śląskie) i Michał Solecki (Bytom).