PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Lepiej grają na wyjazdach. Jankes znów strzelał

DATA: 14 kwietnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Rafał Jankowski (z lewej) strzelił kolejne gole w tym sezonie dla KKS-u. Fot. kkskalisz.pl

Piłkarze KKS-u Kalisz znów zdobyli komplet punktów na wyjeździe.

KKS w tym sezonie gra w kratkę. U siebie traci punkty (nie wygrał jeszcze wiosną na Wale Matejki), ale na wyjeździe spisuje się wyśmienicie. Do Vinety Wolin, w której gra były piłkarz Stali Pleszew i Floty Świnoujście, Marek Niewiada kaliszanie pojechali już dzień wcześniej. Środowy mecz toczył się przy padającym deszczu. Vineta objęła prowadzenie w 20. minucie po strzale Adama Nagórskiego. W 35. minucie goście zdobyli jednak wyrównującego gola. Rafał Jankowski kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego w samo okienko bramki, a rozpaczliwa interwencja Oskara Rechtziegela na nic się zdała.

W drugiej połowie padł zwycięski gol dla KKS-u. W 69 minucie bramkarza Vinety po raz drugi z karnego pokonał Jankowski.
    Po tym zwycięstwie kaliszanie z 39 punktami awansowali na 6 miejsce w tabeli III ligi. Prowadzi z 47 pkt. Gwardia Koszalin, która ma jeden mecz zaległy.

Następne spotkanie niebiesko-biało-zieloni rozegrają w środę, 19 kwietnia o godz. 17.00 a ich rywalem w ramach półfinału Okręgowego Pucharu Polski będzie Ostrovia Ostrów Wielkopolski. W lidze czeka ich dopiero pojedynek 23 kwietnia, kiedy to w niedzielę zmierzą się z Pogonią II Szczecin.

Vineta Wolin - KKS Kalisz 1:2 (1:1)
    Bramki: 1:0 Adam Nagórski 20. min, 1:1 Rafał Jankowski 35. min, 1:2 Rafał Jankowski 69. min (k).

Vineta Wolin: Oskar Rechtziegel (46. Piotr Rusek) – Marek Niewiada, Mateusz Kosacki, Adrian Skorb, Paweł Chamera (79. Bartłomiej Wach), Jakub Hilicki, Oskar Fijałowski, Wojciech Gałecki, Adam Nagórski, Adrian Nagórski, Tongjuun Lee.

KKS Kalisz: Artur Melon – Dominik Domagalski, Marcin Tomaszewski, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski, Stayko Stoychev, Konrad Chojnacki, Błażej Ciesielski (79. Marcin Lis), Patryk Palat (85. Szymon Pacholski), Rafał Jankowski

Żółte kartki: Adrian Nagórski, Jakub Hilicki, Marek Niewiada, Adrian Skorb (Vineta) oraz Dominik Domagalski, Błażej Ciesielski (KKS)