AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Obsypany nagrodami spektakl "Ziemia niczyja" Harolda Pintera dziś w kinie Helios. Bilety czekają!

DATA: 8 maja 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Dziś w Heliosie Ian McKellen Patrick Stewart w kultowym spektaklu Harolda Pintera "Ziemia Niczyja". Komu bilety? 

  Retransmisja przedstawienia z Wyndham’s Theatre: 22 maja 2017
  Spektakl z cyklu „National Theatre Live” - poniedziałek, 08.05godz. 18.30

   

  Ian McKellen („Władca Pierścieni”, „X-men”, „Hobbit”) i Patrick Stewart („Star Trek”, „X-men”) tym razem w klasycznej już komedii Harolda Pintera („Kochanica Francuza”), laureata literackiej Nagrody Nobla, przedstawiciela teatru absurdu.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Ci dwaj legendarni brytyjscy aktorzy – jako pisarze Spooner i Hirst – spotykają się w jednym z londyńskich pubów i zaczynają pić. Hirst przekroczył już sześćdziesiątkę, to pisarz uznany i zamożny; ma sekretarza, doradcę finansowego i lokaja. Jest uzależniony od alkoholu i ludzi, którzy dla niego pracują, a równocześnie nim rządzą. Spooner też ma szósty krzyżyk na karku. Twierdzi, że jest poetą i należy do zespołu nowego pisma poetyckiego, że ma żonę, dwie córki i domek z ogródkiem. Po pewnym czasie panowie z pubu przenoszą się do znajdującej się nieopodal rezydencji Hirsta. Coraz bardziej pijani, opowiadają sobie coraz bardziej niewiarygodne historie. Zakończenie wieczoru komplikuje pojawienie się dwóch niepokojących i tajemniczych młodych ludzi (w tych rolach Owen Teale i Damien Molony).

  Jak pisał Bolesław Taborski we wstępie do wydania dramatów Pintera: „Hirst i Spooner są więźniami swej pamięci, a może fantazji, ułudy, zmyśleń (...). Zostajemy więc z pytaniami: co jest prawdą, a co wymysłem i ułudą? Pinterlandia to kraj wielu pytań bez odpowiedzi. Jej twórca, jak wiemy z jego własnych wypowiedzi, nie ma gotowych formuł i wedle takich nie pisze. Wieloznaczność jest dla niego czymś naturalnym”.

  Spektakl reżyseruje Sean Mathias („Piętno”). Przedstawienie powraca na scenę West Endu po olbrzymim sukcesie na Broadwayu. W tym roku spektakl otrzymał Evening Standard Theatre Award jako najlepsze wznowienie sezonu.

  Obsada: Ian McKellen jako Spooner, Patrick Stewart jako Hirst, Owen Teale jako Briggs, Damien Molony jako Foster

  Mamy dla Was podwójne zaproszenie na spektakl. Aby je zdobyć, napiszcie w komentarzach pod artykułem jaki jest Wasz ulubiony film z Patrickiem Stewartem. 

  Podwójne zaprosznie otrzymuje Tomasz Kubasik. Gratulacje! Bilety do odebrania w kasie kina przed seansem. Dobrej zabawy!

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.