AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Pijany kierowca tira

DATA: 8 maja 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca tira, którego na ulicy Poznańskiej zatrzymali funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

  Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Poznańskiej w Kaliszu , pojazd ciężarowy marki Volvo wraz z naczepą. Kierowcą okazał się 42-letni mieszkaniec Łodzi. Badanie stanu trzeźwości przy pomocy urządzenia AlkoBlow wykazało podejrzenie obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim przypadku kierowca poddawany jest kolejnym badaniom w celu potwierdzenia bądź wykluczenia jego obecności w organizmie na mocy obowiązujących przepisów.

  Informacja o podejrzeniu kierowania w stanie nietrzeźwości została przekazana oficerowi dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na miejsce skierowano patrol z Wydziału Ruchu Drogowego, w celu zweryfikowania stanu trzeźwości 42-latka. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy Policji wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierującego.

  Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. O tym na jak długo, zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.