AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Rajd Rowerowy Szlakiem Piastowskim

DATA: 9 maja 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W ramach II weekendu na Szlaku Piastowskim w powiecie kaliskim odbył się Rajd Rowerowy. 

  Podczas rajdu uczestnicy mieli okazję zwiedzić liczne atrakcje znajdujące się na Szlaku Piastowskim, a jedną z nich była wizyta w Kaliskim Grodzie Piastów na Zawodziu. Dzięki uprzejmości Pani Sylwii Kucharskiej Dyrektor Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej można było zwiedzić gród i posłuchać jego historii. Z Zawodzia wyruszono pod Basztę Dorotkę, a następnie do pobliskiej Katedry św. Mikołaja Biskupa w Kaliszu. Na temat tych obiektów opowiadał Pan Piotr Sobolewski Prezes Kaliskiego Koła Przewodników PTTK. Cykliści pokonali łącznie 33 km. Trasa wiodła m.in. przez Warszówkę, Pruszków, Pamięcin, Poklęków, Rychnów, Godziątków, aż do mety – Okopu Szwedzkiego, który usytuowany jest w Jarantowie. Na mecie rowerzystów z Powiatu Kaliskiego powitali cykliści z Konina. Na miejscu organizatorzy zapewnili wspólny gril, ognisko oraz  konkursy. 
   
  Na zaproszenie Doroty Karpieko – Radnej Rady Powiatu Kaliskiego Jerzy Widerski miłośnik historii regionu opowiedział o życiu Słowian i miejscowości Jarantów. Pan Jerzy od 26 lat prowadzi drużynę harcerską w Stawiszynie oraz organizuje biwaki w tym terenie. Uczestnicy rajdu mieli okazję obejrzeć zdjęcia obozów harcerskich z 1932 r. sponsorowanych przez radońskiego – dziedzica Jarntowa.
  Celem rajdu było propagowanie aktywnych form wypoczynku oraz zdrowotnego trybu życia, a także promowanie atrakcji znajdujących się na Szlaku Piastowskim. Organizatorami Rajdu był Powiat Kaliski oraz Urząd Gminy w Blizanowie.
  (wp)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.